Kolorowe paski na ekranie

Podobny temat już był, ale ja mam co do niego troszkę inne informacje, więc postanowiłem założyć nowy wątek.

Od paru miesięcy, gdy temperatura mojego procesora przekracza 40 stopni celcjusza ( sprawdzam programem everest ),

na komputerze pojawiają się kolorowe paski które zawieszają mi komputer.

Gdy go normalnie włączam procesor osiąga temperaturę nawet 48 stopni, ale jakoś działa.

Jednak po włączeniu programu typu Bryce 5.5 , Blender , Maya itp.(jestem grafikiem komputerowym i tworca modeli 3D),

czy jakiejkolwiek gry w 3D albo gry online paski sie pojawiają

pokazując zdjęcie nauczycielce od informatyki powiedziała,że to moze być problem z monitorem ( ale wtedy paski były by od razu a tak nie jest) albo zasilaczem .

Co do parametrow to moge je później podac ( powiedzcie tylko co chcecie to sprawdzę w everescie ) .

Nie wiem czy mam kupić zasilacz czy to wina np. karty graficznej

karta jest w sumie do dupy : GeForce MX 4 więc słaba : P

ale nie wiem czy to jej wina bo cały czas działała dobrze nawet na Prince of Persia Warrior Within a mam ją juz od roku - dwóch lat.

Prosze o odpowiedź bo nie wiem co kupić … zasilacz czy kartę?

W sumie mam zamiar kupić nowy komputer ale tymczasowo wole kupić chociaż coś co naprawi ten problem żebym mogł jakoś pracować …

Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję :slight_smile:

Pokaż nam to, co pokazałeś nauczycielce.

To zdjęcie oczywiście :wink: .

a temp grafiki jak ?

corson ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/152 … e5b13.html

to jest zdjęcie

a co do blędów przepraszam zaraz poprawie

jaka temp karty graficznej? a jak mogę to sprawdzić?

muszę dodać coś ważnego!

mogę aktualnie grać np. w Diablo II i pojawiają się paski!

Jednak pojawiają się one dopiero po jakiejś godzinie gdy procesor sie nagrzeje.

wydaje mi się że to wina słabego chłodzenia ale prosiłbym żebyście sprowadzili mnie na własciwą drogę.

Czy to jest monitor kineskopowy ?

Temperaturę można sprawdzić jakimś programem do diagnostyki np. Everestem.

Tylko wątpię, żeby twoja karta posiadała czujnik temperatury.

Jesteś pewny na 100%, że komputer jest zawieszony ?

A nie wina np. uszkodzonego przewodu lub monitora.

Jeśli masz możliwość podłącz inny monitor na próbę.

w evereście temp GPU powinna być

monitor nie jest kineskopowy, jak to mój brat powiedział : to zwykły płaski monitor. : )

moja karta nie posiada niestety czujnika temperatury

czy jest zawieszony … na jakies 90% jestem pewien, bo używając kombinacji alt+F4 i wciskając windows zakończ itp. komputer nie robi … nic.

wciskając czasem pare klawiszy komputer charakterystycznie wydaje z siebie dźwięk, u mnie po zawieszeniu tak nie jest.

Jest on włączony ale nie … reaguje.

myślisz że uszkodzenie monitora?

ale czy wtedy paski nie pokazywałyby sie od razu?

weź pod uwage ze gry mi chodzą ale przez pewien czas tylko

lol - kineskopowy tzn z dużym tyłem ? :stuck_out_tongue: czy ‘płaski’ w sensie LCD ? :smiley:

pisałem : P

płaski LCD

I pamiętajcie … jak to może być wina monitora…?Wyłączałby się tylko przy grach i tylko przy wyższej temperaturze procesora?

Coś mi tu nie pasuje … a jak siedze długo w środowisku 2D ( windows ) i procesor sie przegrzewa praktycznie to komputer dalej sprawnie chodzi … nie robią się paski.Pojawiają się dopiero przy włączeniu czegoś w 3D np. gry albo programu.To mnie bardzo ciekawi…może to wina karty graficznej?

tylko wtedy żadna gra by mi nie działała bo ta karta jest zintegrowana.

Więc dla przykładu diablo… po części jest to 3D chodź głównie 2D…

Nie pojmuje po prostu na jakiej zasadzie to wszystko funkcjonuje i się zepsuło :stuck_out_tongue:

corson , to padł chyba to takie na karcie od 3D. Temperatury były wysokie i spaliło go to 3D. Czytałem o tym w PC Format :slight_smile:

sprawdz z inna grafika

Moja rada wyczyścić komputer szczególnie kartę graf z kurzu i zmiana sterów na starsze jeśli aktualizacje robiłeś ;].

Wyczyścić…spróbuję.

Co do aktualizacji…jeszcze lepszy pomysł.

Fakt mam stare sterowniki żeby komp nie zamulał, ale może dam jeszcze ciut starsze… ;D

problem może być bardziej skomplikowany niż myślałem…

Dodane 20.01.2010 (Śr) 22:34

Wyczyszczone,ale problem został …

Sterowniki…poszukuje do GeForce 4 MX Integrated GPU wersja koło 40, bo lepsze bedą mi zamulać komputer ; /

Mam teraz wersje sterowników koło 50-60 chyba ( wersja ).

A co do zmiany monitora … monitor jest jak najbardziej w porządku.

Muszę też dodać, że dzisiaj instalowałem Dungeon Siege I i co?

Włączyło sie, dało się wybrać postać. Gra się uruchomiła, zobaczyłem postać, otworzyłem mapę, zamknąlem ją i gra po 4 sec padła ( pokazały się paski ) … ;(((

Zauważyłem, że nie idzie mi już nic do czego potrzebny jest Akcelerator 3D…

np. takie Diablo II czy Serious Sam Drugie Starcie podziałają … ale i tak najwyżej godzine i robią się paski…

Nie mam już zielonego pojęcia co jest nie tak ; /