Komp za 1000

Hej!

mam prośbę, moglibyście mi “złożyć” kompa za ok. 1000zl? to ma być komp dla mojego dziadzia…przeznaczony do pisania, i troche na photoshopie pracuje… polećcie cos:D z góry thx.

Biostar TF GF 6100 250 zł

Sempron 2800+ 200 zł

Goodram 667 Mhz 512 200 zł

LG H22L/ Pionieer 111 130 zł

Forton THA-P 350W 80 zł

Seagate 7200.10

Jak z monitorem to będzie ciężko, lub kupić jakiś używany za ~50 zł.

1000 zł komp na photoshopa ? rozumiem jakbyś powiedział karte graficzną do 1000 zł na photoshopa =)

Może dziadzio uzbiera troche więcej grosza albo mu dożucisz =D ?

no tak… jak bym pracowal to bym dorzucil… max.1300zl. ale on tak na photoshopie pracuje ze komp do 1000 spokojnie wystarczy ;D

oczywiscie bez monitora…

Biostar TF GF 6100 250 zł -to jest plyta czy k. graf.?

płyta gł. ze zintegrowaną kartą 6100 =)

no tak;]

a macie może jeszcze jakies ciekawe propozycje? tak zeby bylo w czym wybierać :]

To są najlepsze propozycje. Chyba, że weźmiesz Radka x550/x600 (ostatnio na allegro za 119 zł kupił wigrus z forum. Tylko musiałbyś trochę dorzucić :stuck_out_tongue:

no to w takim razie zostane przy tamtej.

pozdrawiam, i dziekuje!

płyta ze zintegrowaną kartą graficzną.

jeszcze jedno… dysk o jakiej pojemnosci proponujecie do tego peceta… i ata czy sata?

Zależy od funduszy i zapotrzebowania na GB, 80 GB/160 GB lub 250 GB te się opłaca.

Dysk na SATA2, Seagate 7200.10 8 MB lub 16 MB (w przypadku 250GB) buforu.

Hej! bylem dzisiaj w Apollo w Rzeszowie i zaproponowali mi taki zestaw:

PROC:[AM2] Procesor AMD Athlon 64 3000+ BOX

P.G.:[AMD][AM2] Płyta Gigabyte GA-M55PLUS-S3G VGA

RAM:Pamięć DDR2 512MB PC4200 533MHz Goodram GR533D264L4/512

DYSK:[sATA2] Dysk Samsung 80GB 7200 8MB NCQ HD080HJ

N.DVD:Nagrywarka DVDR LiteOn LH-18A1H-488C Black Oem

S.DYSKIETEK:Stacja dyskietek ALPS 1,44MB Czarna

OBUDOWA:[ATX] Obudowa MUSTANG 2018D

co o nim sadzicie? który jest lepszy? ten czy Tobiego?

Zdecydowanie Tobi podał lepszy zestaw (ewentualnie proc na A64 3000+), Gigabyte ostatnio nie robi dobrych płyt, GR lepiej 667, o zasilaczu tracrer powiem tyle: ■■■■.

co za skromność :slight_smile:

przekonales mnie;]

dzieki, czesc

Tobi Może i bym się z tobą zgodził. Poza jednym:

Skąd to spostrzeżenie ??

Uważam, że dużo leprze od Biostara. :slight_smile:

No i procek też lepszy mu dali (i to zdecydowanie)

A na reszte patrzyłeś… ?

To może się zamienimy? Oddam Ci moje Gigabyte, z prawie zerowym OC? Chętnie zamienie się na Biostara. Jaki Gigabyte taki dobry, to nie będziesz miał problemu z odzyskaniem pieniędzy (sprzedasz raz-dwa).

Ewentualnie mozna go wziąść. Ale jest drożysz. A sempka podkrecisz i wydajnośc masz tą samą.

Patrzyłem i dla tego o reszcie nie pisze. :slight_smile:

W życiu się nie zamienię bo na dwóch kompach od lat jadę właśnie na Gigabyte i nie miałem z nimi najmniejszych kłopotów. Przeżyły kilka podzespołów, trzy burze z mocnym przepięciem w sieci i wiele innych przygód. :slight_smile:

Będę bronił Gigabyta do końca i nikt mnie nie przekona, że to złe płyty :smiley:

Tak, oczywiście ale rozumując w ten sposób można napisać, że podkręci sobie Athlona i będzie miał jeszcze lepszą wydajność.

Pozdrawiam.

Z tym się zgadzam, ale co zrobić jak nie ma kasy? :stuck_out_tongue:

Ehh, dzięki zasilaczowi tak się stało. Myslisz, że to aż tak dobre podzespoł? To podłącz je do Codegena i zoabczysz co z nimi będzie. Mam Gigabyte od 2 lat, i uwierz, że poznałęm ten sprzęt z każdej strony. Poprostu masakra.