Problem z przejściówką USB->RS232

Witam.

Mam problem z przejściówką USB->RS232, niestety dokładnej marki nie jestem w stanie podać, pisze tylko na niej “HL-2303”. Jak podłączam czytnik IR pod port COM w komputerze, wszystko działa jak złoto. Zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej do kabla, później podpinam kabel, i niby wszystko ładnie pięknie, menedżer urządzeń wykrywa dodatkowy port com “Prolific USB-to-Serial Comm Port (COM9)”. Niestety, jak podepnę odbiornik od pilota do kabla - zero reakcji. Szukałem wielu innych sterowników na internecie lecz efekt był identyczny czyli Winlirc w ogóle nie wykrywa sygnałów od pilota (tak, ustawiłem odpowiedni numer portu).

Macie może jakieś rady co do odratowania kabla, ewentualnie kupna nowej przejściówki, z którą nie byłoby podobnych problemów ?

Pozdrawiam

Z tego co się orientuję to taka przejściówka dobrze będzie działała z drukarką itp. Co do różnego rodzajów programatorów, dekoderów i tym podobnych to raczej to się nie nadaje, ewentualnie chyba te przejściówki na pcmcia sobie z tym radzą lecz dla mnie to zbyt duży wydatek i dałem sobie z tym spokój. Próbowałem różnych sterów i nic z tego, ale jak znajdziesz coś działającego to się tym podziel :smiley: Długo się męczyłem w tym temacie i jedyne co udało mi się znaleźć to to:

Też doszedłem do wniosku że na tym kablu nie odpali odbiornika podczerwieni :evil: .

Is possible to use USB to COM adapter for serial receiver? No! USB is in this application too slow! Believe me. USB response is cca 1ms and the signal changes from remotes are also below 0.2ms. Therefore I have developed USB receiver IgorPlug-USB (AVR).[/code]

. Czyli wychodzi na to że muszę dorwać jakiegoś zapaleńca z lutownicą co by mi sklecił odbiornik pod USB. Na tej stronce są schematy, stronka niestety angielska

http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/Ig … USB%20(AVR_eng.htm

innym rozwiązaniem jest kupno kontrolera COM pod PCI - na allegro koszt ok 20 złotych :slight_smile: