Komputer nie chce się wyłączyć-nie działają niektóre funkcje

Witam!

Od paru dni mam poważny problem z komputerem.Na wstępie informuje,że nie znam się na komputerach…można powiedzieć ,że jest kompletnie zielony jeśli chodzi o informatykę…dobrze przejdźmy do rzeczy.

W ostatnim czasie cały czas używałem przeglądarki Internet Explorer,mimo że miałem także mozille.Jakoś tak z przyzwyczajenia używałem tego IE.

I pewnego dnia włączam komputer,a na pulpicie pojawia się tło actice desktop,a przeglądarka IE nie działa.Myślałem,że to chwilowa słabość komputera,ale niestety problem jest poważny.Komputera nie można wyłączyć normalnie(start-wyłącz komp…),muszę za każdym razem resetować go ręcznie i w ten sposób wyłączać normalnie przyciskiem.D tego wszystkiego nie mogę włączyć np.Mój komputer czy Pomoc i obsługa techniczna),wkładając płytę do napędu też nic się nie dzieje,nie działają też niektóre ikony z pulpitu.Chciałem ściągnąć program z internetu…nic z tego instalacja w tym stanie jest niemożliwa.Krótko mówiąc pole działania zostało mocno ograniczone,wiele funkcji nie działa,o ściągnięciu jakiegoś programu z internetu,który by ewentualnie znalazł przyczynę nie ma mowy,ponieważ instalator nawet się nie uruchamia.

Macie jakieś wskazówki co powinienem zrobić w tej sytuacji,czy od nowa windowsa nagrywać??

Daj loga HjT.Instrukcja

klodzko , wciśnij F8 przed startem i wybierz Ostatnia dobra konfiguracja i enter.

Olcia dzięki. :slight_smile: Twoja wskazówki rozwiązały problem.Jak na razie wszystko wróciło do normalności.

Mam jeszcze jedno pytanie…otóż od czasu do czasu,nagle pojawia się niebieskie tło i komputer resetuje się.nie wiem dokładnie co piszę na tym niebieskim tle,jedynie co ostatnio udało mi się przeczytać do pamięć fizyczna…

klodzko , czyli masz bluescreena.

Wcisnij klawisze “logo Win”+Pause/Break-> zakładka Zaawansowane-> Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie-> odhacz Automatycznie uruchom ponownie. Spisz kod błędu (od STOP).