Komputer nie czyta karty SD

Po przeinstalowaniu Windowsa Visty na Windows 7 gdy wkładam kartę SD, ona mi nie czyta.

Wcześniej wszystko działało na poprzednim systemie. Dlaczego komputer nie chce czytać mi tej karty?

Zainstalowałeś sterowniki do czytnika ?

A skąd mam je pobrać?

Da radę żeby podać nazwę producenta czytnika :?:

Zakładając, że działasz na laptopie, do nazwy producenta czytnika raczej niełatwo dotrzeć. Wejdź na stronę producenta i poszukaj swojego laptopa w sekcji sterowniki albo podaj nazwę producenta i model tutaj.

Często sterowniki dla czytnika kart zgłaszają się w Windows Update w aktualizacjach opcjonalnych, jeżeli nie znajdziesz na stronie producenta dedykowanych to te z WU powinny wystarczyć do normalnej pracy :wink:

Laptop to SONY VAIO VGN-N250E

Przeczytałem trochę na ten temat, wygląda na to że nie ma dedykowanego sterownika dla Twojego laptopa, jednak podobno sterownik z Visty działa bez problemu http://esupport.sony.com/US/perl/swu-li … div_pos_49

Rozwiń link “Memory Card Reader/Writer” tam znajdziesz sterowniki :wink:

A na przyszłość taki prosty link, gdzie znajdziesz wszystkie pliki do swojego sprzętu, jakieś FAQ i wszelkie informacje kontaktowe z serwisem:

vaio-link.com

Zainstalowałam ten sterownik ze strony Sony, ale niby wszystko się zainstalowało, jednak jak wkładam adapter z kartą do czytnika, w ogóle nic nie wykrywa :