Komputer nie wykrywa aparatu

Komputer nie wykrywa aparatu po podłączeniu go do portu USB. Aparat był w serwisie i wszystko jest ok, na innym komputerze działa. Jednak na tym, po podłączeniu nic się nie dzieje. Co mogę z tym zrobić?

A w jakim trybie ustawiony jest port USB w aparacie i jaki to aparat? Najczęściej są spotykane 2 tryby: PTP oraz Mass Storage (lub podobne), aby aparat był widoczny w systemie jako kolejny dysk musi być w tym drugim trybie.

Fujifilm Finepix S1800. Jestem w tym temacie zielona, ale wcześniej wszystko było okej, nie trzeba było nic ustawiać, tylko podłączyć kabel.

Nie trzeba przypadkowo zainstalować sterowników? Gdy ja kupowałem aparat to musiałem zainstalować stery z płytki.

Nie, nic nie trzeba było robić, jak pisałam wyżej, wystarczyło podłączyć kabel. Próbowałam nawet grzebać w menedżerze urządzeń, wygooglowałam wątki o podobnej tematyce i żadne rozwiązanie mi nie pomogło.

A czy masz zainstalowaną w komputerze aplikację FinePixViewer? Jeśli nie, to zainstaluj z płytki dołączonej do aparatu. Tutaj masz aktualizację do tego oprogramowania - http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/#See_All. Podłącz kabel do innego gniazda USB.