Komputer piszczy, nie włącza się

Witam, mam 1.5gb ramu,  chce dokupić więcej więc wyjąłem dzisiaj kosc 1gb w celu sprawdzenia czestotliwosc, okazalo soe, ze 533hz, w związku z tym wsadziłem ją  z powrotem, jednak od tego momentu komputer nie chce działać. Mam 4 sloty w komputerze, próbowałem chyb wszystkoch kombinacji, jednak bez skutku. Komputer piszczy, przy niektórych kombinacjach z RAMem komputer włącza się normalnie, jednak na ekranie w lewym górnym rogu miga tylko biała kreska… proszę o pomoc.

DjVampires

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 

Czyli działa więc sprawdź czy w biosie nie pozmieniała się kolejność bootowania.

No nie wiem czy działa… nie piszczy, ale nie mogę nawett wejsc w BIOS, bo nic sie nie wyswietla oprocz tej kreseczki

odkurz komputer i zresetuj bios

Bios zresetowany, komputer tez troche odkurzylem, nic to nie dalo. Komputer dziala normalnie tylko z kartą 0.5gb 

Rozumiem, że kość 1GB nie działa sam w żadnym banku a wcześniej działała? Spróbuj jej styki przeczyścić jakimś spirytusem. Możliwe, że kość przy demontowaniu się uszkodziła jakieś mikrowyładowanie i dziękuję :slight_smile:

Tak, dokladnie tak jak mówisz. Niestety żadnego skutku

Dobrze by było jakbyś sprawdził czy działa na innym sprzecie, jak nie to ewidętnie kibel.

No niestety, nie mam takiej mozliwości, myślałem juz o tym.