Komputer sam się resetuje

Witam, mam pewien problem. Jestem świeżo po formacie a komputer resetuje mi się podczas pracy, czasem po 10min, czasem po 6h, nie wiem co jest tego przyczyną, czasem też przy ładowaniu windows’s, i pojawianiu się pulpitu resetuje się ponownie. Czy ktoś miał również ten problem i wie jak to rozwiązać? Pzdr.

Prawdopodobnie przyczyną jest za wysoka temperatura podzespołów.

Pobierz program Everest: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … ition+2.20

Zainstaluj, sprawdź temperatury i podaj je tu na forum.

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

http://img367.imageshack.us/my.php?image=screemmp4.jpg

Bleu Screen to to nie jest, kiedyś miałem z nim zabawy ale znałem ich przyczyne.

Temperatury wyglądają w porządku. Nie znamy jednak temperatury karty graficznej. Możesz sprawdzić dotykając radiatorów na karcie podczas pracy - jeśli parzą to znaczy, że ma za gorąco. Przed dotknięciem radiatora usuń ewentualny ładunek z ręki (dotknij np. kaloryfera).

Jeśli komputer jest w środku zakurzony to możesz go przy okazji odkurzyć (oczywiście wyłącz go do czyszczenia).

Komputer czyściłem parę dni temu na błysk tylko procesor nie bo nie potrafię zdjąć wentylatora a te radiatorki są ciepłe jak ■■■■■■■ xD można powiedzieć że parzą bo nie idzie trzymać dłużej niż 3/4sek.

Generalnie nie powinny parzyć. Karta graficzna ma jakiś wentylator czy są tylko radiatory?

Widziałem na screenie z Everesta, że napięcia z zasilacza masz trochę za niskie. Napisz jaki masz zasilacz (model). Podaj też model tej karty graficznej.

W tym momencie moja pomoc się raczej kończy bo dalej już nie będę umiał pomóc xD a nie chcę wprowadzać w błąd. Na pewno ktoś, kto się lepiej zna dalej Ci pomoże :wink:

Same radiatorki. Model głownego wentylatora MGB - 350S ATX, a model karty to Radeon 9200 series. :stuck_out_tongue:

Miałem podobną sytuację, tylko restart może był częstszy niż u Ciebie i okazało się, że to jedna kość RAMu padła, wyjąłem tę kość i jest spokój

Zostawiłem kompa na 30 min żeby ostygł, następnie włączyłem i już po 7 minutach był strasznie gorący, jest może jakiś sposó żeby to ochłodzić? Mam tego kompa już ładnych kilka lat i wcześniej tego nie było.

widzisz w tym problem ze te ładne kilka lat właśnie sprawiły to co teraz jest :wink: prawdopodobnie

ale jeśli nie zmienisz czegoś co się tak grzeje czyli nie zmienisz pasty miedzy radiatorem a procesorem lub nie wymienisz wiatraka który pewnie nie działa jak trzeba, to cóż nie przewiduje długiego życia ukochanej skrzynki no możesz zastosować prowizorkę jak ja kiedyś “stara suszarka z wymontowaną grzałką, urządzenie typu farelka na biegu chłodnym lub podobne” hehehehe byle wiało :wink: Lale latem to nie wiem co zrobisz :slight_smile: możesz zbudować system chłodzenia wodą :wink:

przepraszam za żarty