Komputer się nie włacza

Piszę po raz kolejny, bo potrzebuje konkretnych odpowiedzi.

Sprawa wygląda następująco. Zresetowałem biosa po przez wyjęcie zworki i baterii na płycie głównej, bo niby tak trzeba zrobić, gdy wyskakuje taki komunikat “Overlocking failed please enter setup to re-configure your system”.

Jednak dalej komputer się nie uruchamia tak jak powinien i jest to zjawisko, które zdarza się bardzo często.

Wentylator na grafice kręcił się na maksa., dioda od DVD mrugała i tak działo się przez kikadziesiąt sekund. Wyłączyłem PC i włączyłem ponownie i to samo. Za trzecim razem wyłączyłem zasilacz i w końcu uruchomił się. Co ciekawe, to nie było żadnego komunikatu.

Dziś to samo, dopiero po wyłączeniu zasilacza komputer odpalił.

W czym rzecz?, chcę to wiedzieć, bo nie wiem, czy da się coś z tym zrobić, czy można to zareklamować ( daną część ) :>

Winny moze być zasilacz, albo np. uszkodzona płyta główna… bierz kompa i do serwisu

może przywróc standardowe ustawienia w biosie.

Przywrócone, a jeśli chodzi o komputer, to części zostały zakupione w komputroniku, więc całego kompa im nie będę odsyłał, dlatego muszę wiedzieć w czym problem.

Płyta główna czy zasilacz ?, a poza tym jakie mogą być konsekwencje jak tego nie naprawię :>

Idź do serwisu ich. Nie musisz odsyłać. Powinni Ci sprawdzić na miejscu, ja tak mam w Prolinie.

Miałem kiedyś podobny problem. Zamieniłem Ram z jednego gniazda pamięci do drugiego i działało. :smiley:

To jest tak :

Zasilacz został ze starego kompa.

Mobo i pamięci kupiłem w komputroniku w tamtym roku w wakacje.

Mobo: Asus P5K deluxe

Ram: Patriot 2x1GB

Hm jak sięgam pamięcią, to przypominam sobie, że po montażu całego sprzętu wszystko było w porządku ( przez dłuższy czas ).

Nic nie zmieniałem w konfiguracji, ani też nie przestawiałem pamięci.

Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy to to, że na w/w konfigurację wrzuciłem kumpla grafikę GF7300 czy tam 7200 w każdym bądź razie badziewie 64 bitowe i przez dłuższy czas używałem tej grafiki. …

Zaskoczyło, to to, że po wyłączeniu komputera nie wyłączał się monitor i pomyślałem sobie, że komunikat, który wyskakiwał w czasie bootowania jest związany z grafiką.

Ostatnio zmieniłem kartę na GF8800 i problem ten pojawia się częściej, dlatego zacząłem się niepokoić.

Nie wiem co robić, bo nigdzie w mojej okolicy nie ma serwisu komputronika.

Wg mnie to zasilacz… Sprawdź napięcia tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

(komputer->czujnik).

Co to za zasilacz, tj moc/producent?

Już lepiej …

Jeśli chcecie, to mogę porobić więcej takich testów tylko powiedzcie co i jak. Mogę też porobić zdjęcia biosu itp.

Więc zasilacz to:

Hiper_TypeR_Silver.jpg

Hiper HPU-4S480 Type-R 480W PSU - Silver

Type-R series - well known to any racing enthusiasts, Type R represents “Racing”, by using original manufacturer’s platform, and then enhanced to its maximum output. HPU-4S480 is the fourth generation 14db true 480W PSU. It features: A single 120mm fan, 450mm multi-braided cables, PFC, gold plated pins, Operating manual in Ten languages, and Built-In SATA connectors.

  • 480W continuous output (Peak Load 530W)

  • Complete mesh body with high gloss titanium coating

  • Complies with ATX v2.2 Standard

  • Active thermal controlled circuitry

  • Active PFC, Power Factor Correction

  • 120mm long life chromed blade fan

  • Free utility box and 80mm matching case fan

  • 3 year manufacturers warranty (RTB)

, a to są wyniki:

ml25578448123369fc4e257c61ebbc860852608461282.png

Sprawdź napięcia w wersji Ultimate: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

i w BIOSie (a najlepiej miernikiem).

PS Przy tych napięciach komp nie powinien chodzić (zamiast 12, jest 8 z groszem, 5v za wysokie). Jeśli to prawda, to zmieniaj zasilacz.

W biosie wszystko wygląda okej:

vcore 1.3v

3,3 v - 3,3v

5v - 5,2v

12v - 12,264v

( tylko tyle było )

i tu chyba też :>

ml255982f7ccc624eea9b6fa577362e60922b84518936.png

Trochę podwyższone +5V, ale w normie, sprawdź w speedfanie, czy odczyta napięcie bateryjki (powinno wynosić około 3V).

Ładowałeś w biosie ustawienia optymalne, po resecie? Jaki Masz procesor?

Nic z biosem nie robiłem, więc pewnie standard

c1cd88d71e4094f8m.png.

Po resecie cmosu, należy wejść do biosu i załadować ustawienia optymalne (Load Optimizied Defaults lub podobne).

No i znów, to samo, więc rr biosu nic nie pomógł …

Nie wiem co z tym zrobić.

Tu napisałem Ci kilka rad post2250267.html#p2250267 bo nie wiem w który temat zaglądasz