Komputer się nie wyłącza po wyłączeniu ACPI

Mam problem z każdym nowszym wydaniem linuxa, wszystkie aby uruchomić muszę wyłączyć acpi, tyle że chyba przez to później nie mogę wyłączyć komputera, czyli jakby interfejs się wyłącza ale zostaje logo ubuntu z napisem will now health. I muszę wyłączać przyciskiem :frowning:

Pracuje na ubuntu 12.04 beta2.

Posiadam płytę główną GA-MA69VM-S2.

System po wybraniu opcji uruchom ponownie wyłącza się i włącza prawidłowo. :smiley:

Żadne komendy typu healt, czy shutdown nie wyłączają komputera.

Proszę o pomoc. :?

Skoro używasz systemu w wersji rozwojowej, to ma prawo coś nie działać. Na wersji stabilnej, np. Ubuntu 11.10 problem również występuje?

Pozdrawiam!

Nie sprawdzałem, ale sprawdzałem mint 12, debian 6, opensuse i na wszystkich jest to samo.

Problem nie występuje na windows7.

A w ustawieniach biosu nic nie kombinowałeś?

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia biosu.

Przywracałem i nic to nie dało :frowning:

Mam to samo, doczytałem gdzieś że komuś pomogło upgrade Biosa ja mam za stary komputer i Bios z przed 5 lat nie jest kompatybilny z Ubuntu starszym niż 10.10

Ta, ja też próbowałem aktualizować bios, ale… moja najnowsza wersja jest z 2009 więc … :frowning:

Po wgraniu biosu musisz wyłącz opcje “acpi=off” bo to ono blokuje wyłączanie a jak nie zadziała to trzeba zainwestować w sprzęt chyba że ktoś znajdzie inne rozwiązanie . Przyczyną problemu podejrzewam jest nowy pakiet “upstart” zastosowany od 11.04 wzwyż.

arthulus, niestety nie mam kasy na nowy sprzęt, a nie da się tego pakietu upstart jakoś wyłączyć, albo zamienić na jakąś alternatywę ?

Podaj może więcej informacji o sprzęcie (karta graficzna, procesor). I podaj co się dzieje jak uruchamiasz system bez acpi=off (jakieś błędy czy coś w tym stylu).

Grafika: nvidia 430gt (gainward)

Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ × 2

Ram: 2

Płyta: GAMA69VM-s2

Jak odpalam bez acpi=off to miga biały kursor na czarnym tle, to wszystko żadnych błędów

A jaki masz aktualnie BIOS? Może warto wgrać ten z 2009. I warto posprawdzać w BIOS czy nie ma jakiś ustawień ACPI, warto z nimi poeksperymentować, sprawdź czy nie ma też opcji typu Fast Boot, Quick Boot, jeżeli tak to je wyłącz.

EDIT

Zerknij tutaj http://forum.suse.pl/index.php?topic=23808.0

Spróbuj uruchomić system z parametrem jądra noapic zamiast acpi=off , kiedyś na jednym z komputerów miałem podobny problem i to pomogło.

Pozdrawiam!

Dzięki roobal twój sposób działa

Pozdrawiam

Kiedy zmieniam z acpi=off na noapic to system nie startuje ale pojawiają się jakieś liczby typu 00 8b 7c … i tak na pół ekrany

Dodane 08.04.2012 (N) 18:43

dragonn, dzięki już się i włącza i wyłącza. Wywaliłem acpi=off i wstawiłem pci=nocrs. Wcześniej próbowałem z tym, ale wstawiłem to po acpi=off, a teraz usunąłem acpi=off i działa :smiley: :smiley: :smiley: