Komputer zawiesza się przy wyłączaniu

Gdy wyłączam kompa zawiesza się na niebieskim ekranie i napisie trwa zamykanie systemu. Może tak być cały dzień i nic się nie zmieni. Muszę mu wyjmować baterię (laptop) i wyłączyć od prądu, bo nic innego nie pomaga. Kiedyś zdarzało to się bardzo rzadko, teraz prawie za każdym razem. POMOCY!

Spróbuj wywalić tymczasowe pliki, czyli wszystkie z:

C:\WINDOWS\Temp

C:\Documents and Settings[nazwa użytkownika]\Local Settings\Temp

nooo i możesz jeszcze opróżnić folder C:\WINDOWS\Prefetch.

możliwe że masz uszkodzony dysk pobierz sobie program znajdujący się pod tym linkiem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55 i sprawdź jak jest wszystko wporządku to sie odezwij i coś zaradzimy

Ok, zainstalowałem przeskanowałem i nie ma błędów.

Wątpie czy to jest uszkodzonego dysku raczej systemu Windows lub ale to mało prawdopodobne wina sterowników…

możliwe ale miałem podobny problem i okazało się że dysk sie sypie

W programie podanym przez mint1991 , zajrzyj do zakładki Health, czy wszystko pokazuje OK.

Jeśli nadal sądzisz, że to dysk użyj programu HDD Regenerator: http://www.programs.pl/program,514.html

Spróbuj edycji rejestru. Daj start | Uruchom i wpisz regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout daj na 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout daj na 4000.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks daj na 1

Zresetuj komputer i teraz sprawdź

W zakładce health, jest OK. Czy ta edycja rejestru jest bezpieczna? Bo lepiej wole nie ryzykować

Bezpieczna, skraca czasy czekania na zamknięcie aplikacji i wymusza zamknięcie zadań, które nie chcą tego dokonać same (zawiesiły się)

Co to jest:

WaitToKillAppTimeout- Ustawienie czasu jaki musi upłynąć od chwili, gdy system nakaże aplikacji zakończenie pracy, podczas zamykania systemu, do momentu, aż system uzna ją za zawieszoną i nakaże wykonanie AutoEndTasks

WaitToKillServiceTimeout - Ustawienie czasu jaki musi upłynąć od chwili, gdy system nakaże usułudze zakończenie pracy, podczas zamykania systemu, do momentu, aż system uzna ją za zawieszoną i jej usunięcia

AutoEndTasks - Zarządzanie zawieszonymi aplikacjami podczas zamykania systemu

Wielkie, wielkie dzięki cosik_ktosik. Problem zniknął!

No nie wiem czy do końca. Może warto byłoby się zainteresować i sprawdzić jakie aplikacje są uruchomione w momencie wyłączania komputera ? Na początek windowsowy menedżer zadań albo program ProcessExplorer.