Komputer zawiesza się bez powodu

Witam.

Mój komputer zawiesza się bez powodu, nie ważne co robię, on może się zawiesić w każdej chwili. Wygląda to tak, że nagle (np.: jak oglądam YT, słucham muzyki z iTunes, korzystam z Chroma, AQQ) zawiesza się, nie mogę niczym ruszyć, żadne skróty klawiszowe nie działają. Czasami bywa tak, że przestaje działać tylko myszka (jest na USB). Nic nie daje odłączenie i ponowne podłączenie jej. Pomaga tylko reset. Wcześniej przy zawieszkach przestawała działać karta WI-FI (też na USB). Innych urządzeń na USB nie mam. Po przeskanowaniu programem anty wirusowym (AVG) nie znalazło żadnych wirusów.

Specyfikacja kompa:

System: Windows 7 ultimate 64 bit

Dysk: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/H

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 700W

RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming (Aktualnie 4GB, bo jedna kostka jest zepsuta)

Karta wifi: PENTAGRAM HorNET Wi-Fi USB 802.11n [P 6132-10]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Od kiedy tak się dzieje? Jest jakiś charakterystyczny dźwięk z głośniczka systemowego w czasie zwiechy? Tak czy inaczej możesz spróbować delikatnie podnieść napięcie na pamięci. Ale robisz to na własną odpowiedzialność.

Microsoft dał ci w systemie narzędzie zwane Podglądem Zdarzeń Systemowych - warto tam zajrzeć, ponieważ ewentualne zarejestrowane błędy mogą rzucić nieco światła.

Tak przy okazji: komputer NIGDY nie wiesza się bez powodu …

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Proszę o logi z OTL:

otl.txt

extras.txt

Zawartość ich wrzuć na wklej.org.

Dodane 27.03.2011 (N) 14:43

Może się zawiesić, jeśli to się stało w ciągu 30 dni, to może uda się ustalić przyczynę :wink:

Zawsze jest powód, ale dla niego jest bez powodu, bo pisze sobie normalnie z kimś a tu nagle BACH i reset…

Więc komputer nie wydaje żadnych dźwięków. A jest tak od początku (mam go kilka tygodni).

Więc Podgląd Zdarzeń wykazał, że:

Wszystkie krytyki są od:

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Przed nimi (napisane jest, że z 30 minut, godzinę) występuje błąd:

Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

i/lub

Serwer DHCP 192.168.0.1 odmówił dzierżawy adresu IP 192.168.0.100 dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x0013338EA9BD (serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Bezpośrednio przed krytykami nie występują ostrzeżenia. Co to może być?

Dodane 27.03.2011 (N) 15:27

OLT: http://wklej.org/id/501015/

EXTRAS: http://wklej.org/id/501016/

Dla pewności możesz wykonać test pamięci programem systemowym o nazwie MemTest. Choć zapewne nić nie wykarze

Memtest pokazuje, że:

Pass: 1

Errors: 0

Pamięć jest sprawna w takim razie.

Tak jak powiedziałem. Spróbuj podnieść napięcie pamięci.

Powiem Ci, że ja paręnaście miesięcy temu jak składałem kompa też miałem praktycznie ten sam problem co Ty. Zwiechy w różnych momentach. Podniosłem napięcie na 1.96 V prze DDR3 i działa. Jednak Tobie nie radzę aż tyle, bo ja wiem że mój bios mi nie podaje prawidłowych wartości napięcia na ramach.

  1. Jak się to robi i na ile powinienem dać?

  2. Wszystkie części są na gwarancji. Nie utracę jej?

  1. Podnoś co 0,02 V. Ustaw na początku na 1,5 V. Jeżeli się system nie zwiesi podczas bootowania, albo później w czasie pracy, to popracuj na tych ustawieniach. Jeżeli się zwiesi to zwiększ o kolejne 0,02. Ciężko powiedzieć na ile masz dać. Jeżeli bios podaje prawidłowe wartości to spokojnie możesz dojść na 1,6 V. Ale nie radzę od razu dawać na tyle.

Wchodzisz do biosu i w ustawieniach zaawansowanych powinno być coś takiego jak VDimm albo coś podobnego. Zobacz do instrukcji.

  1. Jeżeli uszkodzisz pamięć stracisz gwarancje. Jeżeli nie uszkodzisz pamięci nikt się nie musi dowiedzieć o drobnym overclockingu.

Pytanie pomocnicze: dysk masz podłączony pod kontroler SATA II czy SATA III ? (jeśli pod SATA II - to przełącz go na chwilę na SATA III, gdyby to pomogło to znaczy że masz wątpliwą przyjemność posiadania płyty głównej z chipsetem z wadliwej serii).

Te pamięci mają radiator?

Jeżeli tak to nie musisz się martwić bardzo o drobne podniesienie napięcia.

Dodane 27.03.2011 (N) 16:38

Dokładnie. Zrób tak jak mówi Veers. Najpierw lepiej zrobić wszystko co się da metodami bezpiecznymi, overclocking zostaw na koniec

WITAJ- a ja chciałbym zapytac gdzie go kupiłeś? dlaczego pyta bo ostatnio tez chciałem kupić te płyte i powiedziano mi,że jest wstrzymana dostawa,na twoim miejscu bym dzwonił do serwisanat lub oddał go do serwisu skoro ma pare tygodni

Wiem o wadzie fabrycznej tej serii, dlatego od razu podłączyłem wszystko na SATA III.

Podkręciłem napięcie, bo w BIOSie było ustawione 1.5V, a na kostce jest napisane, że zalecane to 1.55V- 1.7V. Podkręciłem do 1.56V. Pamięć ma radiator.

Kupiłem na http://www.esc.pl, ale wiesz w kwietniu ma wyjść nowa seria i ma wszystko śmigać.

Wszystko podłączone pod SATA III to też nie najlepszy pomysł, ponieważ niektóre nagrywarki mogą mieć problem z prawidłową pracą w trybie AHCI na takim kontrolerze.

Tu masz przydatny link: http://www.gigabyte.pl/media/1706

x86_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16661_none_420fe3fa2b8113bd\comctl32.dll

Znalezione w logu OTL, chwila… 64-bit system a 32-bit aktualizacja?

Dodane 27.03.2011 (N) 17:15

Description = Nie mozna uruchomic uslugi UPnP Device Host z powodu nastepujacego

 bledu: %%1069


Error - 2011-03-20 13:21:15 | Computer Name = KUBSON-PC | Source = EventLog | ID = 6008

Description = Poprzednie zamkniecie systemu przy 6:20:13 PM na ?3/?20/?2011 bylo

 nieoczekiwane.

.

System sam nie wie, że się zamyka. Widocznie usługa UPnP Device Host powoduje błędy.

kubson123 , start -> uruchom -> msconfig.exe -> usługi -> odznacz UPnP Device Host -> zastosuj -> restart kompa

Aby włączyć uruchom w menu start:

prawym na pasek -> właściwości -> zakładka menu start -> dostosuj… -> odnajdź “Polecenie uruchom”

Nie ma tam nic takiego jak “UPnP Device Host”.

Poszukaj dokładnie. Ja jestem na win 7 pro więc na ultimate też na pewno jest

Dokładnie to co masz wyłączyć nazywa się Host Urządzenia UPnP

@Lufcik - takim urządzeniem może być np. dysk sieciowy albo router … Kolejna sprawa - to o ile mi wiadomo nie jest zalecane wyłączanie usług z poziomu msconfig - do tego służy przystawka services (zresztą domyślnie jej tryb (znaczy się rzeczonej usługi) uruchamiania jest ustawiony na ręczny - więc można spekulować że to nie usługa, a biblioteka comctl32.dll wywołuje błąd).

To zaś prowadzi do kolejnego pytania: jakie oprogramowanie antywirusowe ma zainstalowane kubson123 …