Komunikat o zablokowaniu dysku w czasie odświeżania systemu windows 8.1

Witam

Komputer Asus k55v Windows 8.1 i chciałbym przywrócić Windows 8, pojawia się jednak problem. Jeżeli chcę odświeżyć system pojawia się komunikat o zablokowaniu dysku z zainstalowanym systemem. Jeżeli chcę odzyskać system pojawia się komunikat o braku odpowiedniego dysku czy coś podobnego. Dzieję się to obojętnie czy robię to przez F9 czy przez system. Nie mam żadnych danych na dysku, partycja recovery nie ruszana (powinna być sprawna). Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu co z tym zrobić. 

Pozdrawiam DW

 

Cały Windows. W 8.1, jeśli na poprzednim 8 nie zrobiłeś pendribe z kopią to nie działa przywracanie… Musisz ściągnąć OEM, którego nie znalazłem, ale można przerobić retail na OEM. Ściągnij

pl_windows_8.1_with_update_x86_dvd_4048278.iso

 Zrób bootowalny pendrive(jest wiele sposobów, więc opis pominę). Wejdź do katalogu sources i stwórz plik ei.cfg Wklej do niego tą zawartość:

[Channel]
OEM

[VL]
0

Podczas instalacji będziesz miał do wyboru core i profesional, a sam instalator pozwoli na pominięcie wpisywania klucza podczas instalacji.

 

Po instalacji użyj programu pkeyui.exe. To program do wyciągania klucza z EFI. Postaw ptaszka na środku i skopiuj sobie klucz.

VpGUNsJ.png

 

Teraz odpalamy CMD jako administrator(klawiszami windows+X+A) i wpisujemy

slmgr /ipk za-ten-text-wklej-wcześniej-skopiowany-klucz

i aktywuj go poleceniem

slmgr /ato

 Skopiuj całość i dodaj do dokumentów google, zapewne nie raz jeszcze się przyda :wink:

Dziękuję za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie. 

Czy dałoby radę zainstalować na chwilę np. windows 7 i czy jak bym nacisną F9 bym mógł przywrócić windows 8.

Pozdrawiam

DW

F9 tp funkcja biosu i nie wiem czemu u ciebie nie działa i myślę że jak zainstalujesz inny OS to niczego to nie zmieni i dalej działać nie będzie…

Szkoda

Tylko że to się uruchamia (F9), ale dochodzi do pewnego miejsca - po wybraniu czynności pojawia się komunikat o tym że zaczyna to robić, a po chwili pojawia się komunikat jak w poscie początkowym. Myślałem że problemem jest to że na partycji recovery jest windows 8.1 a ja próbuję odzyskać lub odświeżyć windows 8. Czytałem o tym http://di.com.pl/news/49402,0,Jak_korzystac_z_odzyskiwania_systemu_w_Windows_81_po_aktualizacji_przez_Sklep_Windows.html

 

Pozdrawiam

DW