Konfiguracja Access Pointa podłączonego do switcha

Witam. Jak w temacie, mój problem polega na tym, że nie wiem jak skonfigurować mojego bezprzewodowego Access Pointa Edimax EW-7206APg.

Jeżeli chodzi o podłączenie mojej sieci domowej to wygląda ono następująco:

Budynek nr. 1 [ROUTER - D-LINK DSL-2640B] (połączone są dwa urządzenia - laptop bezprzewodowo i komp. stacjonarny kablem) ==== Budynek nr. 2 [sWITCH] (połączone są dwa komp. stacjonarne kablem i dwa bezprzewodowo dwoma Access Pointami Edimax).

Przed wymianą routera miałem możliwość wejścia w konfigurację Access Pointów, teraz niestety nie posiadam takiej “mocy”. Moje pytanie brzmi: Dlaczego? Co muszę zrobić żeby móc wejść w taką konfigurację?

Pozdrawiam.

Czy posiadasz fizyczny dostęp do tych sprzętów ?

Czy numery IP nie zostały zmienione ?

Tak, mam do nich dostęp, w każdej chwili mogę robić z nimi co mi się tylko podoba.

Właśnie nie wiem czy przypadkiem IP się nie zmieniły po zakupie nowego routera. Na routerze może być inne IP niż na access poincie przez co nie mogę się do niego dostać. Żeby wejść w router muszę wpisać 192.168.1.1 , na access poincie natomiast 192.168.2.1 co teraz nie idzie.

Internet pobierasz przez switch ?

Jeżeli tak, to za pomocą polecenia ipconfig /all (w cmd) zobacz, jaki jest adres IP bramy.

Takim samym powinieneś uruchamiać konfigurację switcha.

Jeżeli to nie działa, to jedynie factory reset i ustawianie od nowa.

Robiłem w ten sposób i wpisując IP bramy pojawiają mi się ustawienia routera zamiast access pointa…