Konfiguracja neta od inei na xp

pytanie może i głupie ale na xp nie mam naprawde pjęcia (na viście umiem ale na xp nie xD) jak skonfigurować neta od inei z modemem motoraola sb5100…mam sterowniki niby się instalują ale nie wiem co dalej…mogógłby mi ktoś napisać krok po kroku co i jak?? pls…

ps nie mam płyty se sterownikami bo miły pan zabrał ją jak neta zakładał…

Sterowniki masz tutaj, a połączenie (jeśli nie utworzy/ło się samo, nie wiem jakiego typu interfejs sieciowy instalują te sterowniki) utwórz ręcznie. Panel sterowania -> Sieć -> utwórz nowe połączenie.

A… “jak coś” :wink: to wal prosto do biura obsługi klienta -> https://eboa.inea.pl/ Płacisz, to wymagaj, np. pomocy w utworzenia połączenia :slight_smile:

tylko że jak się sterowniki zaistalują to tworzą folder w C i tam są 4 plki a xp ich nie kojarzy z modemem

tak sobie my ślałem i najłatwiej jak ktoś da na serva obrz iso płytki ze sterami co ją dołączali do modemu…byłbym wdzieczny

OK. To znaczy, że te pliki do pobrania to tak naprawdę samorozpakowujące się archiwum, które nie uruchamia automatycznej instalacji sterownika.

Jeżeli w tym folderze jest plik setup.exe, install.exe lub podobny - uruchom go. A jeżeli jest plik z rozszerzeniem *.inf (typ pliku ‘Informacji instalatora’) otwórz menadżer urządzeń, odszukaj modem (lub żółty wykrzyknik jeżeli sterowniki są niezainstalowane) i albo usuń modem/wykrzyknik i zrestartuj komputer albo kliknij aktualizuj sterownik, i w obu przypadkach (restart/aktualizacja) wybierz ręcznie lokalizację sterownika wskazując folder z plikiem inf. Jeśli jest ich więcej wybierz (kojarząc z nazwy folderu lub pliku) ten dla XP (lub w ostateczności Windows 2000).

****************

UPDATE:

Jest dokładnie tak jak pisałem (wariant z plikiem inf). Paczka ściągnięta ze strony inei to samorozpakowujący się zip zawierający pliki

netmotcm.cat

RemoveUSB.exe

NetMotCM.inf

NetMotCM.sys

Instaluj sterownik zaznaczając opcję ‘wskaż lokalizację sterownika’ [*] w kreatorze dodawania sprzętu

[*] czy jakoś tak, piszę z pamięci

thx działa