Konfiguracja routera z modemem ADSL TD-W8901G

Mam problemik z konfiguracja modemu tp link TD-W8901G pod orange free dom 1m na system windows 7 32bit . prosil bym o dokładna instrukcje odnosnie konfiguracji tego modemu . :smiley:

Wprawdzie mam Vistę 32bit, ale to są zbliżone systemy i jeśli chodzi o konfigurację tego rutera nie było problemów. Postępuj zgodnie z instrukcją na płycie, tylko wybieraj w opcjach TP Neostrada, ponieważ nie ma tam Orange Freedom.

Ewentualnie w przeglądarce wpisz (w polu adresu): 192.168.1.1 i kliknij Quick Setup -> Run Wizard:

  1. ustaw czas (GMT +1:00)

  2. PPPoE/PPPoA

  3. wpisz swój login DSL i hasło, VPI=0, VCI=35, PPPoA VC-Mux

  4. w ustawieniach Wi-Fi w SSID wpisujesz dowolną nazwę, Authentication Type wybierasz WPA2-PSK (to najsilniejsze szyfrowanie, chyba że chcesz komuś sprezentować swój internet), Encryption dajesz AES, Pre-Shared Key wpisujesz jakieś niesłownikowe hasło np. H3FD7J89KOL… itd (tylko to sobie zapisz bo sam nie wejdziesz #-o )

  5. jeśli nie popełniłeś błędu klikasz Next

Zakładam przy tym, że masz internet po kablu TP SA

Tak dokładnie mam internet po kablu tpsa . Dziekuje bardzo za porade

Jakbyś miał problemy z Orange Freedom (u mnie coraz częściej zaczyna się pie…ć), to nie daj wmówić sobie, że to wina rutera. Jak będą kazać na nowo go ustawić, to tylko go wyłącz i włącz ponownie, żeby się IP zmieniło. Oni w tym czasie i tak zresetują połączenie, a będą twierdzić, że to wina rutera.

Z doświadczenia wiem ze w przypadku tego routera nie działanie lub błędne działanie internetu przesyłano po lini TP leży po stronie użytkownika związane jest to z błędną konfiguracją routera, lub też nie “trzymaniem przez niego ustawień”.

Chodzi o to pokrótce ze szczególnie w tych wcześniejszych modelach zakładka Status- Device info sekcja WAN Virtual Circurit ustawienia pvc rozwijana lista standardowo domyślnie jest PVC0 w zapisanych przez producenta na liscie ustawień w szczegółach tego ustawienia mamy VPI 8 VCI 35 (takie ustawienia są dla internetu świadczonego PO liniach NETI po liniach Netii nie znaczy internet z Netii

Kliknij na interface setup dalej na internet instrukcja tutaj http://www.tp-link.com/english/soft/2008529201864.pdf i zobaczysz o co chodzi Ty zapewne wybrałeś z rozwijanej listy tam jedno z ustawień odpowiednich dla łacza TP np PVC5 chyba ma domyślnie VPI 0 VCI 35 wpisałeś nazwę użytkownika i hasło otrzymane z Orange Encapsulation powinieneś ustawić na PPoA/PPPoE VC MUX Conection Alvays On i dajmy na to zapisujesz ustawienia i internet Ci działa super do czasu aż odłączysz zasilanie routera po ponownym włączeniu routera internet nie działa w ogóle lub ADSL się długo synchronizuje?? zaloguj się do routera i co widzisz PVC0 a przecież Ty ustawiłeś np PVC5 bo takie zawierało domyślnie parametry zgodne z ustawieniami Twojego łacza! !!

Akurat u mnie opisane problemy nie występują, zapewne dlatego że mam model v3.1 z firmware 3.0.1 Build 091015 Rel.02846

W internecie znalazłem informację jakoby firmware v3.0 rozwiązywał problem synchronizacji w tym modelu: http://forum.interprojekt.pl/tplink-8901-v-3-0-firmware-usuwajacy-problem-synchroznizacji-t989.html