Konfiguracja routera Pentagram Cerberus p6341

Witam,

Kupiłe nowy router Pentagram Cerberus p6341 nie mam pojęcia jak go poprawnie skonfigurować.

Mam neostradę (10 Mb)

Podłączam router z komputerem kablem dioda świeci na zielono lecz nie mogę konfigurować przez www dopiero gdy podłączę adpter wifi wtedy mogę dlaczego? Przecież przez kabel też powinno…

Mam takie coś:

Co jest nie tak z tym?

Mogę pokazać Ci przegląd niektórych ustawień swojego routera. Być może w czymś Ci to pomoże.

image_id: 4655 image_id: 4665 image_id: 4657 image_id: 4658 image_id: 4659

image_id: 4660 image_id: 4661 image_id: 4662 image_id: 4663 image_id: 4664

Aczkolwiek routera kolegi, który posiada podobny interfejs WWW jak Twój nie udało mi się skonfigurować, nie wiem dlaczego. Jeszcze co do łączenia się przez kabel - ważne mogą być ustawienia DHCP na routerze (serwer DHCP ma być włączony) i na komputerze: naciśnij logo Windows + R w okno uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i zaznacz “Uzyskaj adres IP automatycznie” i “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Podobnie jeżeli chodzi o “połączenie sieci bezprzewodowej”. Ja tak mam i jest ok.

W razie problemów z automatycznym uzyskiwaniem adresów (po czym to poznać? naciśnij logo Windows + R w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK w oknie wiersza polecenia, które zostanie otwarte wpisz ipconfig /all i kliknij Enter, w wynikach polecenia sprawdź pozycję “Adres IP” - jeżeli jest tam coś od “169.” to znaczy, że nie otrzymałeś automatycznie adresu IP z serwera DHCP) korzystasz z opcji automatycznego uzyskiwania adresów, to we właściwościach TCP/IP we właściwościach połączenia pojawia się karta “Konfiguracja alternatywna”. Jeżeli na karcie “Konfiguracja alternatywna” zaznaczymy “Ustawienia konfigurowane przez użytkownika” i wpiszemy dane (wzorując się na tym co jest w start uruchom (albo logo Windows + R) w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK w oknie Wiersza polecenia, które zostanie otwarte wpisz ipconfig /all), to karta sieciowa będzie działać na zasadzie: "jeżeli router daje mi dane automatycznie, to je biorę, ale jeżeli nie dostanę danych takich jak adres ip, maska podsieci, brama domyślna, adresy serwerów dns, to skorzystam z tych ustawień, które są na karcie “Konfiguracja alternatywna”.). Ogólnie chodzi o to, że możesz zajść z laptopem do sąsiada, który ma router i zechcesz skorzystać z internetu, jego router może automatycznie rozdawać dane takie jak adres ip, maska podsieci, brama domyślna, adresy serwerów DNS. I to są dane specyficzne dla każdej sieci. Inne możesz mieć w domu, inne u sąsiada, inne u drugiego sąsiada, inne w szkole, inne w pracy itd.

Pomoc - instrukcja obsługi do routera. Ja też konfigurowałem swój router przez Wi-Fi, nie martw się, to bez różnicy. Może telefon do TP załatwi sprawę, mówię o telefonie, gdzie ktoś “poprowadzi Cię za rączkę” - krok po kroku aż wszystko będzie działać.

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!