Konfiguracja serwera pod stronę www na WD MyCloud

Cześć,

Od kilku dni posiadam WD MyCloud Mirror, który docelowo będzie mi służył jako backup do zdjęć, plików domowych itp. Chciałbym jednak wykorzystać fakt, że pudło działa 24/7 i postawić sobie prosty serwer ftp, na którym zamieszczę stronę firmową. Strona prosta, maksymalnie kilka mb i w porywach kilka osób dziennie (póki co, z czasem normalny hosting).

Jako router służy mi NetiaSpot. Generalnie nie znam się zupełnie na stawianiu serwera i zakładałem że będzie prościej… Ustawienia poszczególnych urządzeń:

 

MyCloud:

Dostęp przez FTP - wł. (domyślny TLS, port 990).

Katalog “public” na serwerze jest ustawiony na dostęp FTP: Anonimowy - odczyt

 

 

NetiaSpot:

Mycloud figuruje tu jako 192.168.1.5. W ustawieniach zapory sieciowej wchodzę w przekierowanie portów i z automatu dodało się:

192.168.1.5 > TCP Dowolny > 9091 (dostęp przez www-panel admina)

dodaję analogicznie:

192.168.1.5 FTP - TCP Dowolny 990

                                 UDP Dowolny 990

 

Teraz próbuję się dostać przez klienta FTP  -fileZilla:

Login: anonymous

Hasło: -

Łączy się z serwerem, po czym wyrzuca błąd:

Przecież FTP nie działa na tych portach, więc nie wiem dlaczego u Ciebie działa to na portach 9xxx. Masz dwie opcje; FTP w trybie aktywnym działa na porcie 21, albo robisz translację portów.

Po pierwsze zgadzam się z roobalem. Po drugie testujesz zapewne w sieci lokalnej a w taki sposób nie testuje się poprawnego działania srwerow dla ludkow innych. Po trzecie zdecyduj się czy hcesz serwer www czy ftp bo najpierw mówisz o stronach a później o serwerze ftp

Witam.
To jak da się w końcu postawić strone www na serwerze WD cloud?
Jeżeli tak to jak to zrobić. Prosiłbym o kilka wskazówek.
Pozdrawiam

Dołączam się do pytania.

Posiadam WD My Cloud EX4 i chciałbym postawić serwer WWW aby zrobić prostą stronkę HTML.