"konfigurowanie funkcji systemu windows" - co to jest?

Witam, nie wiem czy coś dziwnego mi się dzieje ale po każdym formacie, tak po 1, 2 dniach przy wyłączaniu lapka pojawia mi się taki komunikat i zaczyna się “konfigurowanie funkcji systemu windows”. Trwa to jakieś 1,5 godziny, najpierw przy wyłączaniu dostaje taki komunikat, i coś tam się konfiguruje, wygląda to tak jak przy instalowaniu aktualizacji systemu. Po restarcie przy włączaniu gdy pojawia się logo windowsa 7 zaczyna się “wykonywanie operacji aktualizacji” i mieli każdy z około 250 tysięcy plików, trwa to jakieś pół godziny. Na końcu po pojawieniu się niebieskiego ekrany zapraszamy instaluje do 100%, to z kolei trwa jakieś 20 min. Poniżej screeny:

77462687.jpg

69959506.jpg

Niska jakość zdjęć spowodowana tym, że miałem jedynie komórkę pod ręką.

Czy ktoś byłby w stanie napisać mi co to jest i dlaczego się tak dzieje? Można to jakoś wyłączyć? Dzieje się tak tylko raz i nie mam żadnego wpływu na to kiedy się to zdarzy a nie chciałbym by mi to wyskoczyło w jakimś ważnym momencie.

System to 32 bitowy Seven, instalowany na czysto. Płyta przyszła pocztą z programu update dla laptopów Asusa…

Instalowanie pobranych automatycznie aktualizacji.

To na pewno nie jest instalowanie aktualizacji - przy aktualizacjach przynajmniej mi nigdy nie wyskakiwał ten napis na ekranie uruchamiania i nigdy nie trwało to kilka godzin.

Dokładnie, zrobiłem formata, zainstalowałem wszystkie aktualizacje i dopiero 2 dni później mi się to włączyło…Chyba do Microsoftu napiszę zapytać o co chodzi…