KONFLIKT - klawiatura/myszka

witam

piszę na klaw. ekranowej więc będę sie streszczał.

Mój problem polega na tym że nagle przestała działać mi klawiatura tzn. ciągle się blokuje sama, klawiszem numlock. W menedżerze pisze ze ‘gryzie’ sie ona z myszką;

38449658.png

mysh.png

info o sprzęcie;

mysz a4tech, a klawiatura tracer 6196; oba podpiete do stacjonarego wejścia,

amd athlon 2000+, plyta glowna asus, system windows XP pro z sp2

dodam jeszcze że w menedz. urządzeń klawiatura ma żółty wykrzyknik i oznaczona jest błędem o kodzie 10.

Prosze o konkretną pomoc,ja jak narazie grzebałem troche w biosie i nic nie pomogło. Przed wypadkiem moglem coś przypadkowo usunąć w rejestrze ale taki powód bym wykluczł. Spróbuje podlaczyc jeszcze inną klawiaturę. Co do steroów do urządzeń to raczej ich nie ma ;/

Spróbuj podłączyć klawę do innego wyjścia używając przełączki ps2/usb. Ew. użyj przywracania systemu, lub w ostateczności zmień klawę na taką z interfejsem USB (15-20 zł).

Fulon X ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

*********

ok, dzięki. Spróbuje z przywracaniem systemu. A taką przejsciówkę chyba gdzieś miałem tylko nie mogę jej znaleźć ale to nie wydatek. Najrozsądniej dla mnie byłoby chyba kupić własnie taką usb, albo myszkę usb.

________________________

Masz uwagi poza tematem ? - proszę wyjaśniać na PW.

Agaton

Dodane 25.04.2009 (So) 10:24

Doszedłem do wniosku że przywracanie system nie wchodzi w grę. Tak więc apeluje o to aby ktos podał właściwy sposób na to aby klawiatura w koncu przestała się ‘czepiać’ myszki. Czy da się przestawić w BIOSie ten zakres wejścia/wyjścia tak aby nie dochodziło do konfliktu? Albo moze po prostu popsuła mi się kostka z wejsciem PS/2?

Błąd z kodem brzmi tak:

Sprawdzałem na stronie microsoftu rozwiązania i nic nie pomogły. Innej klawy tez nie mogę podpiąć bo gdzies mi się straciła.