Konto MS a kilka kluczy Windows

Witam, posiadam w domu kilka komputerów, wszystkie są aktualizowane do win 10 i mam kilka pytań odnośnie zachowania prawa do aktualizacji.

 

Czy można przypisać kilka kluczy do jednego konta MS?

 

Czy można pózniej taki klucz odczepić od konta MS aby np. odsprzedać laptopa z kluczem?

 

Pozdrawiam.

https://support.microsoft.com/pl-pl

Po pierwsze - po aktualizacji do Windows 10 nie otrzymujesz klucza. Taka kopia używa klucza generic, dostępnego nawet na stronach Microsoftu. Zamiast tego system aktywacji przyznaje uprawnienia aktywacji Windowsa 10 na komputerze, na którym aktualizacji dokonano.

Po drugie - wynikające z pierwszego - żaden klucz nie jest przypisywany do konta Microsoft, lecz do ID maszyny. Poprzez konto Microsoft otrzymujesz dostęp zachowywania swoich plików w chmurze, jak również swoich opcji personalizacji itd.

No ok, ale czy mogę przypisać kilka uprawnień do jednego konta aby po roku nadal można było robić aktualizacje? I czy mogę te uprawnienia pózniej migrować?

 

Nie. Windows 10 od tego momentu będzie na stałe przypisany do konkretnego ID komputera, więc przeniesienie licencji na innego PC nie wchodzi w grę.

A co jeżeli zmodyfikuję sprzęt?

Nic nie musisz “odczepiać” bo nigdy nic nie zostało “przyczepione”

Identyfikator komputera został przesłany na serwery MS ale nie na Twoje konto, więc jeśli sprzedasz laptopa na którym był już zainstalowany Win 10 z nawet całkowicie do zera wyczyszczonym dyskiem to ponowna instalacja obejdzie się bez logowania na jakiekolwiek konto MS - wystarczy połączenie z internetem.

Pewnie w jakimś określonym zakresie będzie to możliwe, w zakresie większym - na dzień dzisiejszy pewnie jest to niewiadoma.