Konwerter XviD na DVD z napisami

Cześć,

Mam plik .avi ( XviD ) i napisy w .txt. Chcę ten film z napisami nagrać na normalne DVD, który program polecacie?

To w końcu chcesz nagrać plik xvid z napisami na płytę czy go przerobić na format dvd z napisami :wink:

Ogólnie lepiej sprawić sobie dvd z obsługą divixów i napisów np:

Najlepiej tego fergusona: http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-fergus … 09824.html bardzo dobry sprzęt na markowych częściach… nawet nie będziesz musiał nagrywać xvida na płytę pójdzie płynnie z pendrive-a gdyż odtwarzacz ma złącze usb 2.0 ;]

wracając do tematu… konwersja będzie trwała przynajmniej parę godzin (zależy jaki komputer) ale jak już chcesz to może np programem:

DivxToDVD to darmowa wersja ale dość stara teraz program nazywa się ConvertXtoDVD i możesz kupić go tutaj: Link

Apropo napisów nie wiem czy jest tam taka opcja ale ewentualnie można je zintegrować z filmem na stałe. opis jesttutajale to dodatkowy czas na konwersje :confused:

Jeśli chcesz to wypalić jako typową płytę DVD Video to potrzebujesz programu do tzw. masteringu.

Polecam wypróbować DVDStyler lub DVD Flick - oba są darmowe, oba automatycznie konwertują pliki do odpowiedniego formatu i oba potrafią same wypalić płytę lub wygenerować plik ISO który wypalisz chyba każdym programem do wypalania.

Edit:

Zapomniałem dodać że DVDStyler obsługuje dodawanie napisów i innych ścieżek audio, DVD Flick chyba też.

Poczytaj :arrow: Konwersja AVI do DVD

A ja ci opowiem o najlepszym moim zdaniem domowym konwerterze i to w dodatku darmowym jakim jest fremake video converter. Program dokonuje konwersji na najpopularniejsze formaty i między innymi na dvd i bluray, a dodatkowo konwerterowane pliki pozwala automatycznie nagrać na płytę, wgrać na youtuba, bądź np. konwerterując do flv wygenerować gotowy skrypt z playerem do wstawienia na własną stronę. Dodatkowo oferuje opcje takie jak zmiana rozdzielczości, FPS, parametrów wideo i audio oraz wybór kodeka. Program potrafi łączyć pliki i je dzielić oraz wpisywać napisy do klatek filmu w dużej jakości i ostrości czcionki. Ten program podczas konwersji jeszcze nigdy mi się nie zawiesił, ma wygodny i przejrzysty interfejs oraz jest funkcjonalny jak prosty w obsłudze. Jeśli chcesz jednak sprecyzować nagrywanie płyt dvd do wyboru menu, grafiki itp. to radzę sięgnąć nero.