Kopia zapasowa dysku C na płytach DVD

Jak nagrać kopię zapasową dysku C (windows 7) na kilku płytach DVD, tak aby w razie potrzeby można było przywrócić z nich system (czyli wgrać windows + sterowniki) ??

jeśli systemowym programem to

panel sterowania—>kopia zapasowa

wybierasz utwórz obraz systemu

otwiera się okienko i wybierasz

na jednym lub kilku dyskach DVD

A jak mam nagrać już zrobiony obraz, bo nie mam ochoty go robić na nowo? Zajmuje ok 60gb, więc potrzebuje wielu płyt. Ten obraz jest w jakimś dziwnym formacie VHD. Jak go podzielić na kilka obrazów ISO czy IMG???

jak-poprawnie-wykonac-backup-systemu-t504147.html

Proponuję bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader X 10.1.4 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.3.1 Build 0606). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive**.** W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.

A jak mam podzielić ten obraz na kilka płyt??? Obraz ma 60gb a ja chcę go nagrać na płyty DVD.

to czytaj linki jakie ci podajemy

ja pi**********

czytaj to

w tym programi masz opcje nagrania na cd/dvd/BD więc wybierz tą opcje(tego programu nie mam tylko z intrukcji jest)

a mnie się wydaje,że powinieneś zrobić od nowa tym systemowym na płytki

panel sterowania—>kopia zapasowa

wybierasz utwórz obraz systemu

otwiera się okienko i wybierasz

na jednym lub kilku dyskach DVD

bo skoro robiłeś wcześniej to czym to robiłeś?

ten program co został podany kompresuje kopie zapasową(w poradniku) więc obraz będzie zajmować mniej