Kopia zapasowa systemu Windows 8

Witam,prosiłabym o pomoc (krok po kroku ) jak wykonać kopię zapasową systemu Windows 8 aby w razie kompletnej awarii mogła znowu powrócić do tego systemu.Chodzi mi zarówno o pliki i programy które juz posiadam jak i cały system Windows.Z góry serdecznie dziekuję za pomoc.

Cześć

Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków

Dzięki za szybką odpowiedz,yhmm… Móglby mi jeszcze ktoś wyjasnić co znaczy tworzenie i odtwarzanie obrazów,jestem kompletnym laikiem i nawet nie wiem gdzie znajduje się plik z Windowsem.Co muszę zrobić aby skopiować Windowsa i w razie awarii po prostu włożyć płytkę aby odtworzyć system?

Jeśli to notebook to sosowna aplikacja powinna być już zainstalowana w systemie.

:roll:

Tak,to notebook Acer.

Przez kilka dni po pierwszym uruchomieniu kompa,pojawialo sie okienko aby wykonac Backup,teraz sie juz nie pojawia.

Dajmy na to iz stosowne narzedzie ze juz na kompie,co dokladnie musze skopiowac?

Pal szesc pliki ale gdzie jest ten Windows??? :confused:

Cześć

Prawdopodobnie na dysku masz ukrytą partycję recovery z której możesz przywrócic system i notebooka do stanu fabrycznego. Jak uruchomić procedurę recovery sprawdź w instrukcji.

W kwestii wykonywania kopii programem producenta sprawdź czy w systemie nie masz aplikacji Acer eRecovery bądź podobnej.