Kupno nowej katy graficznej gtx 660

Witam jestem nowy na tym forum szukałem na internecie czy dobrym pomysłem było by zakupienie Asusa/Msi gtx 660 (zależy czy będzie mi się chciało zbierać na msi) chodzi o to że mam procesor amd athlon II x3 450 3,2 GHz 4 gb ramu dysk hitachi płyta msi GF615M-P33 i aktualnie ati radeon 5770 1 gb od asusa chcę ją zmienić bo widać że się już kończy wytwarza duże temperatury gry się zacinają i tu pytanie dobrym pomysłem będzie kupienie gtx 660 ? nie będzie na tzw uwięzi ? chyba że macie jakieś pomysły co dokupić przedział cenowy to 700-1200

Jeszcze nie podałeś zasilacza.

Proponuję grafikę MSI GeForce GTX660 2GB GDDR5 i jeśli będzie potrzebny niedrogi, ale wydajny zasilacz THERMALTAKE-SMART-SE-530W - ma on na linii +12V, 492W.

a przepraszam zasilacz mam jakiś logic 500w atx 12V 2.2 compatible

Zmieniłbym właśnie do tej grafiki zasilacz oraz procesor na athlon x4 640, później można byłoby pomyśleć zmienić platformę na intel.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

dobra kupie msi gtx 660 i zasilacz na procka ram i płytę będę odkładał a mam jeszcze pytanie polecicie jakąś fajną duża obudowę do 250 ? i dysk twardy posiadam 500 gb hitachi z tych tanich

Ja kupiłem

i jestem zadowolony. Fajna jest też ale nie nadaje się pod biurko, gdyż porty USB ma na górze.

Zalman Z9

Zalman Z9 PLUS

Zalman Z9 U3 - USB3.0

SilentiumPC Gladius M40

Corsair Carbide 300R

Dziękuje to będzie tak msi gtx 660 2gb THERMALTAKE-SMART-SE-530W i obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black mam nadzieję że mój procek nie będzie spowalniał karty a takie pytanie ile stopni ma przeważnie karta graficzna bo moja dochodzi do 80 jak gram w bf 3 na średnich

Ten procesorek nie porywa (jest dość słaby, w szczególności w grach), największa i jedyna zaleta to to że ma 3 rdzenie (niektóre gry wykorzystują 3 i więcej rdzeni).

W niektórych grach procesor będzie ograniczał kartę.

Przy nowej obudowie i pewnym zasilaczu w porównaniu do dziadowego logica nawet ta 5770 może jeszcze podziała. Ze względu na pewne napięcia i większy przepływ powietrza w obudowie. Także w przypadku gtx 660 będzie lepiej, a co do procka nie byłbym taki pewny, bo spowalniał będzie z innych forów nawet athlon 4 rdzeniowego chciał podkręcić, aby ta grafika miała wyższe loty. Dlatego radzę szykować się na zmianę w przyszłości płyty oraz procka, a najlepiej w twoim przypadku na intela.

Temperatura jest jeszcze na akceptowalnym poziomie.

Czy karta nie jest zakurzona, kiedy i czy w ogóle zmieniałeś pastę termoprzewodzącą?

Ja posiadam 6770 także jest niemal taka sama jak 5770 takie temperatury miałem w dość małej obudowie mniejszej od midi tower, więc jak zmienisz na gladiusa to spróbuj jeszcze raz z tą kartą.

dzięki za porady w pierwszej kolejności kupie obudowe i zasilacz a co do czyszczenia no będzie z 2 miesiące paste też w tym czasie zmieniałem ale zmienię kartę chcę mieć większą ilość fps-ów za rok będę kupywał intela i płytę oraz ram chyba będzie szybciej śmigała niż ta 5770 jak ją nabyłem kosztowała prawie 600 zł a na średnich ustawieniach bf3 mam max 49 fps ( moja aktualna karta http://allegro.pl/amd-ati-radeon-eah-hd … 76893.html oczywiście to aukcja kogoś innego)

Dodane 09.07.2013 (Wt) 22:27

Jedno pytanie znalazłem że ta karta też jest dobra http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-460530/ poleci mi ją ktoś i zastanawiam się nad 7950 ale droga jest i martwię się że będzie słaba przez mój procesor