Kupno telefon, doradźcie

Witam

Mam w planie kupno telefonu, ale całkowicie zgłupiałam przez ogrom tych wszystkich ofert. Aktualnie posiadam Nokię E72 jednak to już praktycznie przeżytek w dodatku Symbian… Chodzi mi o telefon z Androidem (w sumie nie wiem jak to wygląda z Windowsem), jak najbardziej dotykowy. Rozmiar i waga nie mają znaczenia, wręcz przeciwnie im cięższy tym lepszy (ale bez przesady) i byleby nie był zbyt gruby no i wolałabym coś większego niż iphone’y. Poza tym piszę dużo smsów i warto żeby miał klawiaturę typu SWYPE. Chciałabym również żeby aparat robił dobre zdjęcia. Ważne jest dla mnie żeby się nie zawieszał i działał płynnie i szybko no i kwestia baterii… nie wymagam od smartfona żeby trzymał tydzień. Jeden dzień od rana do wieczora przy ciągłym pisaniu smsów i średnim korzystaniu z internetu w zupełności mi wystarczy(zwłaszcza, że nie jestem specjalną wielbicielką gier :stuck_out_tongue: ). Obudowa i szkło również nie mają wielkiego znaczenia bo wszystkie telefony trzymam w case’ach z nałożoną folią. Póki co zastanawiam się nad trzema modelami: pierwszy samsung galaxy s3(niestety słyszałam że często się zawiesza i nie jest solidnie wykonany) , drugi htc one x (aczkolwiek na temat tego czytałam wiele negatywnych odnośnie wyświetlacza i dotyku i tego że się bardzo nagrzewa) no i Sony Xperia S i w sumie do tego najbardziej się skłaniam (mam z nim styczność na co dzień i póki co same dobre wrażenia). Jednak może macie jakieś inne propozycje, które lepiej spełniałyby moje oczekiwania?

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Witam

Mam htc one x i mamproblem. Uzywam klawiatury typu swaype i chce wylączyc polskie znaki… Czy ktos wie jak to zrobic? wiem ze trzeba wylaczyc taklawiature i pisac normlalna ale ja chce pisac swaype. Wkurza mnie to bo pobiera mi kase za 3 smsy zamiast 1. Czytałam cos o pobiaraniu jakiegos programu z androida jednak nie wiem nic wiecej na ten temat. Prosze o pomoc!

Po co wydawać tyle szmalu na te telefony… Osobiście mam LG P970 (dałem za używkę 700zł, teraz używki idą po 500-600, nówkę za tysiąc wyhaczysz). ekran 4 cale, wzorowa (powtarzam WZOROWA) reakcja na dotyk. 512 MB RAM starcza, procesor o taktowaniu 1 GHz. Działa płynnie. SMSy pisze się wygodnie, jest stosunkowo lekki i idealnie leży w dłoni. Nie jestem pewien czy ma jakąś gorillę na ekranie, ale noszę go z kluczami, kanciastym pendrive (goodram cube) w jednej kieszeni, dziś mi upadł płasko ekranem na asfalt z ponad metra i nadal zero jakichkolwiek rysek na ekranie. Mogę polecić z czystym sumieniem :slight_smile:

z tych 3 brałbym htc one x jest najsolidniej wykonany z tych co podałaś.jeżeli chodzi o nagrzewanie to dotyczy to szczególnie galaxy s3. W sumie zastanowiłbym się jeszcze na iPhonem 4s, Jako alternatywę dla tych co podałaś polecam lumię 800 :wink: (ekran 3.7`, aparat 8 mpx z optyką Carl Zeiss, darmowa nawigacja, procesor 1.4 GHz) http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/tel … cyfikacje/

Z Nokii rezygnuję całkowicie mimo że to solidne telefony. Postanowiłam, że kupię Sony Xperię TX. Może posiada ktoś i mógłby przedstawić go od bardziej praktycznej strony? :wink: