Laptop 2014 wybór najlepszego bez ograniczeń finansowych

hej, zastanawiam się nad takimi modelami, laptopy z górnej półki, aczkolwiek pewnie aż tak wypasionego nie potrzebuję, to kusi mnie wygląd oraz podzespoły. Mam problem z rozdzielczością 1920x1080 - słyszałem, że mogą boleć oczy, a ja dość dużo spędzam czasu z laptopem, dzień w dzień, w sumie od rana do wieczora, a bywa, że i w nocy. Czy tak wysoka rozdz. będzie ok? w sumie mogę zainteresować się niższą, gdyby miały mnie boleć oczy.

lieft , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku zgodnie z ustalonymi zasadami. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Masz zapchane PW, chciałem ci podesłać link jak napisać poprawnie prośbę o doradzenie modelu:

 

https://docs.google.com/document/d/1HDQeNULlsHqJn2OKT-fr3sniqPh-RHcQ9nKbFHJCDuw/edit#heading=h.l302qlchtlvw

Jeśli szukasz naprawdę dobrego laptopa to myślę że warto zobaczyć nowy  Asus n550jk z i7 16 gb ram dyskiem SSD 250 gb i GTX850m.

 

Hej.

Popatrzyłem z grubsza na te laptopy i tak:

Ten pierwszy jest bardzo ciężki, 3,8 kilo to nawet na brzuchu ciężko trzymać by było. 

Kolejny model MSI jest brzydszy od poprzedniego i równie ciężki. Straszny kląkier. Zdaję sobie sprawę, że to ma swoje praktyczne zastosowania np w grach, dobre chłodzenie itd, ale jednak wygląd i waga są u mnie tak samo ważne jak i cała reszta. 

Najlepiej w podanej przez Ciebie trójki wypada Asus, jest ładny, choć w środku ma mało SSD /np dell ma 512/, aczkolwiek jest tańszy; wiadomo, że podpina się dysk zewnętrzny, to w środku wolałbym mimo wszystko mieć coś więcej.

 

W swoim poście podałem kilka laptopów, w tym jeden od MSI, które wyglądają i ładnie, są lekkie, a także mają doskonałe podzespoły. Być może są jeszcze jakieś podobne do nich, choć nie patrze na firmę HP w ogóle /ogólne zrażenie do firmy po dawniejszych wpadkach/, jak i na Acera.

Myślałem nad jakimś modelem Sony, ale oni już zakończyli produkcje laptopów, w sumie nie wiem, czy byłoby sensowne szukanie czegoś od nich po sklepach, bo pewnie będą to wszystko modele z ubogim ramem, bez SSD, itd

Ogólnie te laptopy jakie wskazałeś w znacznej mierze odbiegają od moich propozycji. Niemniej dziękuję za odpis. 

Pozdrawiam.

Wypełnij ankietę z linku powyżej żebym mógł coś zasugerować. 

Hej, dziękuję za info poczcie, już odetkałem :slight_smile:

Ankietę wypełniłem, na końcu każdej pozycji wyboldowałem odpowiedzi.

 

1.Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/9) ?  Niekoniecznie, mam windows 7 home premium

2.Jaki rozmiar cię interesuje 10”-18” –   raczej 15,6 choć myślałem nad 17 calowym   

3.Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć np. torba/plecak, myszka przewodowa/bezprzewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) inne (jakby trafił się “zestaw” żebym wiedział od razu czy go pomijać). Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop, komputer z i5-i7 dobrą grafiką).  - budżet nie gra roli, wolałbym naturalnie wydać mniej, gdyby się okazało, że za tak samo dobre lub podobne parametry można kupić inny model za 500-1000 zł taniej

4.Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie – i jedno i drugie jest dla mnie ważne

5.Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze np. po HDMI/DisplayPort/WiDi…  kiedyś będzie puszczał obraz z laptopa na tv, natomiast matryca chyba błyszcząca, bo są ładniejsze kolory, choć może dobra byłaby matowa, ze względu na oczy /często mam zbyt zmęczone/

6.Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?  Łóżko, gdzie pracuję głównie, laptop leży poniżej brzucha + kilka razy do roku dłuższe podróże. Być może, gdy laptop będzie lżejszy niż ten, jaki mam obecnie /waży ponad 3 kilo/

7.Główne zastosowanie (np. gry - jakie, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.)  zero gier, natomiast obróbka filmów, net, filmy

8.Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer etc.)  bardzo dobry dźwięk np. głośniki JBL + chętnie Waves Audio , porządna obudowa, może nie być z aluminium, ale wtedy musi być z jakiegoś poli karbonu węglanu itp

9.Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)  preferuję modele znane i uznane DELL, ASUS,MACBOOK, nie wchodzą w grę Acery, HP oraz inne podobne wynalazki

10.Własna propozycja (model wybrany samemu) 

DELL XPS15, Asus NX 500JK ?, MSI GS60 2PE GHOST PRO, Asus Zenbook NX500 ?

 

Pozdrawiam.

Szukasz rozumiem z UK ?

 

Jeśli to ma być typowa stacja robocza

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/precision-laptops

 

A jak z SSD? Jaka pojemność?

 

Zenbook ma tylko i7U (2C/4T) 

hej, 12.000 to kwota której nie potrzebuję wydawać na moje potrzeby. Tzn taka stacja robocza nie jest mi potrzebna. Czy możesz się odnieść do tego modelu Dell XPS15? Czytałem, że coś się lubi grzać, ale chyba nie ma idealnego laptopa. Bardzo mi się podoba, choć sam nie wiem, czy aż są mi potrzebne takie parametry. Być może wystarczyłby mi model Della Inspiron 7000? Jest równie ładny, choć nie ma paru rzeczy z XPS’a. Do della po prostu jestem przyzwyczajony, mam takie przekonanie, że to porządna firma. Nie chce mieć problemu z jakimiś naprawami za chwilę itd. Często tak jest, że jak ludzie przyoszczędzą na laptopie, to potem można tego tylko żałować. Co nie znaczy, że mam wydać na sprzęt od razu 12.000, bo jak wspomniałem nie mam takich potrzeb.

 

tu jest porównanie tych dwóch delli:   http://www.dell.com/uk/p/configuration-compare.aspx?returnURL=http%3A%2F%2Fwww.dell.com%2Fuk%2Fp%2Fxps-15-9530%2Fpd%3Fc%3Duk%26cs%3Dukdhs1%26l%3Den%26s%3Ddhs%26~ck%3Dmn

 

Ewentualnie Macbook Pro Retina, ale nie wiem czy potrafiłbym się przestawić na ich system.

 

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o parametry to na pewno niezły będzie ten Asus: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10436397 chociaż z drugiej strony - 17 cali oraz 4,5 kg ? Wszystko na nim pójdzie ale laptop o tej wadze raczej można traktować jak komputer stacjonarny :P 

ło matko, 4,5 kilo to faktycznie kobyła  :smiley: straszna. To tylko może stać w jednym miejscu, a skoro tak, to pewnie niejedna osoba wolałaby PC.

 

Może ktoś porównać modele dell xps 15 kontra dwa Macbooki 15 calowe na dole http://store.apple.com/uk/buy-mac/macbook-pro ?

 

Skłaniam się coraz bardziej na wybór spośród tych 3 modeli, wybór ma być na 4 lata, nic bardziej konkretnego nie widzę na rynku na dziś. Byłoby świetnie, jakby odpowiedział mi ktoś, kto ma te laptopy.

 

Pozdrawiam.