Laptop do gier 4000zł

Witam,

szukam laptopa do gier w cenie około 4000 zł. Cena może być i trochę wyższa, nawet i chociażby 400 zł więcej. To zależy od sprzętu i jakości. Chcę kupić wydajny laptop, który uciągnie najlepsze gry (z pieniędzmi nie ma problemu, no chyba że laptop miałby kosztować 5000 zł to już trochę dużo). Wielkość laptopa, która mnie interesuje to 17 cali (innego nie chce).

Potrzebuję jakiś porad co do firmy i ewentualnego sprzętu. Jeszcze nie zacząłem szukać na własną rękę. Chcę uniknąć szukania w ciemno i gdzieś trafię na dobry artykuł z dobrą opinią na temat recenzji jakiś laptopów. Także jak ma ktoś jakieś porady opinie, albo linki do stron, gdzie sam sobie poczytam (w google każdy może sobie poszukać, ale może ktoś z was ma jakieś interesujące strony).

W roku 2012 w październiku kupiłem laptopa, który aktualnie używam i przyprawia mnie od samego początku o depresje i nerwy. Gdybym miał wtedy tę wiedzę, co teraz to nie kupiłbym tego modelu, bodajże nawet nie z tej firmy (już nawet nie pamiętam, który wtedy laptop byłby lepszy).

Aktualnie posiadam samsunga i jestem z niego bardzo nie zadowolony, jednakże ojciec posiada laptopa z tejże firmy starszego od mojego o gdzieś 1,5 roku i ten laptop akurat się sprawuje dobrze. To samo z laptopem brata, on kupił rok później laptopa i to akurat z firmy Dell i jest bardzo zadowolony. Zresztą ja też.

 

Głównym problemem w moim laptopie jest chłodzenie, przez miesiąc od kupna nie grałem w wymagające gry, ale gdy wyszedł NFS MW 2012 oraz AC 3 to wtedy sprzęt był na pełnych obrotach (najbardziej bodajże u NFS’a) i działał nie tak jak trzeba, ale po aktualizacji sterowników działało wszystko dobrze, ale tylko do końca roku gdzie byłem zmuszony wrzucić nowy system, bo nie potrafiłem naprawić pewnej rzeczy. Borykam się z tym problemem do dziś, aktualnie gwarancja już się skończyła, ale już nie mam nerwów i sił do tego laptopa żeby teraz na własną rękę coś naprawić, a stać mnie na kupno nowego z dużo lepszym sprzętem.

 

Piszę to dlatego, że interesuje mnie każdy szczegół w laptopie. Sprzęt (grafa, proc, ramy), wykonanie materiału, chłodzenie (na to teraz mam duże uczulenie), itd.

I nie chcę stacjonarnego komputera, interesuje mnie tylko laptop i wiem, że dobre modele nie mają problemu z chłodzeniem. Przykład mam chociażby na laptopie brata (a także na ojca, ale przede wszystkim na brata). Katuje on laptopa najlepszymi grami na full jakości i wszystko działa dobrze. Do dziś nie wrzucał nowego systemu, a ja ciągle co ok 3-4 miechy wrzucam nowy, żeby laptop sprawniej działał, aczkolwiek chodzi coraz gorzej.

 

A ja w między czasie spróbuję poszukać jakieś interesujące artykuły.

 

PS: Aa i jeszcze jedno. Czytałem temat jednego użytkownika, gdzie wypowiedział się pewien użytkownik o firmie Lenovo i na pewno nie kupię z tej firmy laptopa (zresztą odkąd zacząłem szperać o laptopach z tej firmy to nigdy nie byłem do niej przekonany).

Zerknij sobie na ten laptop:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12240532

Bardzo dobra maszyna w swojej grupie cenowej.

Za 3500 masz tutaj:

procesor i7

grafikę ge force gtx 860m

matrycę matową 17 cali Full Hd

oraz windows 8

Bez problemu powinien udźwignąć najlepsze gry. Jeśli szukałbyś jeszcze lepszej grafiki to byłoby drożej o ok tysiaka. 

Tak trochę czytałem o acerze, ale niby zastrzeżeń, aż takich dużych nie mają (wiadomo, zależy od modelu).

Ten w sumie podobałby mi się, gdyby nie te dwa rdzenie w procku. Jak na tę technologię wolałbym 4 rdzenie (ja sam w swoim ponad 2 letnim, czy ojciec prawie 4 letnim ma 4 rdzenie), także poszukam innego modelu, ale ogólnie podoba mi się.

Zobacz sobie Lenovo Y50-70 z i7 i GTX860:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-y50-70-59-433481-690794/

 

Dobre, solidne wykonanie, podświetlana klawiatura, matowa matryca FHD, bardzo ładny design. Spokojnie pograsz w najnowsze gierki. Laptop już z systemem.

Lenovo nie chce za bardzo. Laptop bardzo fajny, ale za maly. Wole 17cali