Laptop Lenovo = problemy ze sterownikami?

Dzien dobry ! Posiadam laptopa Lenovo 3000 n200 zainstalowalem czysciutkiego windowsa XP i w menadzerze urzadzen widze kilkanascie zoltych znakow zapytania. Internet mi w ogole nie dziala co mnie dziwi bo nie wiem co mam zainstalowac zeby mi dzialal… w zakladce karty sieciowe napisane mam “karta sieciowa 1394” nie wiem jakie moglbym sciagnac sterowniki bo troche zielony jestem zeby karta sieciowa dzialala… dziekuje za pomoc !

Masz płytę ze sterownikami? Jeżeli tak to włóż ją, autostart pokaże okno z opcjami. Zawsze instalację wykonujesz w kolejności:

  • płyta główna (chipset);

  • karta graficzna;

  • karta dźwiękowa;

  • antywirus i firewall;

  • karta sieciowa ethernet+wifi;

  • inne: czytnik kart, kamerka;

  • directx;

  • aktualizujesz system przez sieć.

wlasnie sek w tym ze dziewczyna mi powiedziala ze nie ma cd i ze sterowniki itp ze strony sciagac miala… tylko ze kurcze ja nie wiem dokaldnie ktore sciagnac jej zeby to dzialalo chcialem tego neta zalatwic najpierw zeby miec dostep z jej komputera

Tu są sterowniki

Ściągasz wszystko co do winXP.

ok sciagne to wszystko gdzie jest XP ;]

jeszcze pytanie mam czy moge to instalowac jak leci od gory w dol czy musze koniecznie tak jak pisalas/es pokolei sztywno sie trzymac tego ? bo ja nie rozrozniam tych sterownikow i nie wiem jak sobie je pokolei ustawic wedlug hierarchi jaka zapisales/as wczesniej. dziekuje za pomoc

Instaluj tylko w tej kolejności co podałem, czyli najpierw płyta główna, na koniec bajery (kamerka, bluetooth, czytnik kart, itd co tam jest). Nie zapomnij o antywirusie i firewallu (np comodo i avira).

moglbys mi jeszcze wskazac ktory sterownik jest od ethernet i wifi ?

Proszę:

Ethernet

WIFI

Wireless MIMO

To jest od płyty głównej-chipset

Dźwięk

A resztę to już po nazwach rozpoznasz :wink:

dziekuje

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 19:14 został dopisany post przez matifcb

mam pytanie czy te sterowniki trzeba instalowac jeszcze jakby 2 raz czy wystarczy sciagnc i odpalic? bo widze ze na C/drivers sie robia te foldery i nie wiem czy szukac tam instalek i dalej z nimi cos robic …

Każdy z tych plików, możesz wypakować do katalogu (np Winrarem, PPM i wypakuj). W każdym katalogu (po wypakowaniu), w środku Masz plik setup.exe, jego uruchamiasz i instalujesz.

Zobacz automatyczną aktualizację, może będzie prościej:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … TE.html#hp

witam ! odświeżam temat ponieważ robię znowu format tego laptopa… niestety wytrzymał niecały rok i format już za mną ale nie mogę zainstalować sterownika odpowiedzialnego za internet … mam sterowniki do ETHERNET i doinstalowane ale nie mogę ciągle włączyć neta… o dziwo jak włączam stronę za każdym razem po wciśnięciu enter w adresie strony automatycznie wyskakuje dymek z porada z ikony blututa z traya … czy pomoze mi ktoś jak zainstalować te sieciowe rzeczy z którymi się boryka… dziękuje bardzo !

Dodane 10.04.2009 (Pt) 11:14

mam jeszcze problem z ikona/ikonami .exe chcialem wrzucic deamona toolsa ale nie widac u mnei instalki tylko zwykle okienko dosowe i jak klikam to 2 sekundy czarne okienko i sie zamyka :frowning:

od wszystkiego musisz instalowac… kazda czesc w kompie ma sterowniki dzwiek grafa proceso plyta karty sieciowe… sprawdz w menadzerze urzadzen ile masz znakow zapytania zoltych