WI-FI- laptop nie chce się polączyć z siecią

Witam,

włączyłam dzis rano laptopa i nie chc się polączyć z siecią lokalną… wi fi pokazuje dostępne siecie, ale przy probie polączenie nie udaje się to…a wczoraj wieczorem było wszystko ok, nigdy nie mialam takich problemow z wi fi…czy to samo się naprawi>?

resetowalam router, restartowalam kompa i dalej to samo…

laptop jest compaq a router d-link, od 2 lat nie było zadnych problemów :!:

Masz tylko tego laptopa? Czy jakiś inny komputer łączy się bezprzewodowo. Jak możesz to podłącz laptopa i router, przez RJ45.

Jeśli zresetowałaś router za pomocą przycisku Reset to raczej nie ma możliwości abyś połączyła się laptop-router chyba że nie zabezpieczałaś w żaden sposób tego połączenia (WEP, WPA, itd).

napisz czy więcej komputerów masz w domu i czy też łączą się w ten sposób

komputer stacjonatny łączy sie przez modem a moj laptop przez router…

wi-fi w laptopie wyczaja moją sieć domową, pokazuje ze jest dostepna.ale nie chce się połączyc :expressionless: :expressionless:

nie mam pojecia czemu tak, zawsze bylo ok wszystko…

A router dobrze skonfigurowany? Jest w nim internet? Może włąnczone filtrowanie MAC itp.?

Wykonaj diagnostykę sieci, użyj przykładowo NetworkStumbler. Do połączenia używasz systemowego narzędzia czy jakiegoś innego?

a mozna jasniej? bo nie bardzo rozumiem…

router dobrz skonfigurpwany, jest intermnet tylko cos z moim laptopem ze nie chce wi-fi polaczyc z siecią…

Dodane 02.01.2010 (So) 14:37

popatrzyłam trche w ustawieniach w laptopie, panel sterowania itd. aby polączyc sie z siecią bezprzewodowa i w rezulatcie jest komunikat- błąd 815- ze nie moze polaczyc z internetem. Mam viste na kompie. Jak rozwiązać ten błąd 815? co jest nie tak w ustawieniach w laptopie??? PROSZE POMOZCIE ![-o<

Oj widzę tu parę błędów.

  1. Czy masz zamontowane mikrofiltry tak jak trzeba.

  2. Sprawdź czy sterowniki są zainstalowane poprawnie (reinstall) oraz czy w menedżerze urządzeń nie pojawiają sie jakieś konflikty.

3 Nigdy nie robi się tak że jednego kompa podłaczasz pod modem a drugiego pod router !!

sprawdzalam przez:

panel sterowania: sieć i internet:centrum sieci i udostępniana:polącz z siecią: (wybieram moją domową sieć) - system windows ni moze nawiązać polaczenia…

Dodane 02.01.2010 (So) 16:04

diagnozuj problem: system windows nie moz sie polaczuyc/ klucz zabezpieczeń sieci bezprzewodowej jest niepoprawny

Możesz odpowiedzieć na moje pytania ?

a zadnego hasla ani klucza nie zmienialam… w polu ‘haslo’ są kropki czarne z wpisanym już haslem wiec wzystko ok jest…

wiec nie wiem w czym tkwi problem :expressionless:

moglby mi ktoś pomóc?

Dodane 02.01.2010 (So) 16:07

mikrofiltry? nie wiem co to jest :frowning:

konfliktów nie ma zadnych

a router nie jest podlacziny z laptpem tylko z modemem

Przecierz sama napisałaś że jeden komputer jest podłączony bezpośrednio pod modem, a drugi komputer pod router (via wi-fi).

Powoli , nie irytuj się, problem jest łatwy do rozwiązania tylko nie pisz chaotycznie postów :wink:

pewnie łatwy, ale ja nie potrafie rozwiązać :shock: więc na jakie pyatnie mam jeszcze odpowiedzieć,żebyś spróbował mi pomóc?

tak, laptop łączy się bezprzewodowo przez wi-fi, ale dziś nie chce polaczyc…

Dodane 02.01.2010 (So) 16:28

normalnie nawet jak nie działa internet, to mimo to laptop łaczyl się w wi-fi z lokalna siecią (tą moją, ktora mam udostepnioną tylko dla domu)

Dodane 02.01.2010 (So) 16:29

może podasz gg, bedzie łatwiej pisać

Poszła wiadomość na PW

Witam.

W jaki sposób został rozwiązany problem w tym topicu? Właśnie walczę z podobnym, mianowicie nagle mój komputer przestał się łączyć z preferowaną siecią bezprzewodową. Dodam, że nigdy nie było takiego problemu. dokładniej wygląda to tak, że kilkakrotnie następuje próba pobrania adresu sieciowego bez skutku.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Jacek.

mam ten sam problem, mogła bym prosić o pomoc?

Mam taki sam problem, mój laptop nagle nie jest w stanie połączyć sie z moją siecią, wykrywa ją i próbuje sie połączyć ale bezskutecznie, sieć napewno działa, właśnie jestem z nią połączony na innym laptopie prosiłbym o odpowiedź jak można rozwiązac taki problem

pozdrawiam

a ja mam tak ze laczy mi sie z starym tp/link a nowym nie podczas gdy z drugim laptopem i fonem nie ma problemow

POMOCY

Dodane 05.04.2012 (Cz) 16:00

Odkrylem ze jest to problem zwiazany z systemem :!:

Reinstal zostaje i chyba nic wiecej :frowning: