Laptop "nie widzi" zintegrowanej karty graficznej INTEL HD

Witam . Mam mały problem … Posiadam Laptopa tęszybe :wink: ( specyfikacja w podpisie postu ) . mam tutaj CPU Intel i3-380m z zintegrowana grafika . Problem w Tym że lapek “nie widzi” intelowskiego układu graficznego

http://i.imgur.com/SfmS0.jpg

W Biosie nie znalazłem Nic ciekawego . Ktoś ma jakieś pomysły jak to zmienić ? Chciał bym używac oszczędniejszej mniej wydajnej intelowskiej grafiki zamiast Radeona ; )

Pozdrawiam

Hej,

To, że laptop jest oparty na procesorze, który posiada wbudowaną kartę graficzną - model procesora Intel® Core™ i3-380M Processor faktycznie ją posiada - wcale nie oznacza, że jest ona dostępna w systemie. Najprościej mówiąc by było możliwe jej wykrywanie i wykorzystane, również płyta główna musi spełniać określone wymagania - nie mówiąc już o zapleczy programowym niezbędnym do przełączania poszczególnych kart. W tym przypadku po prostu konstrukcja wymagań tych nie spełnia, przez co karta graficzna zbudowana w procesor nie jest aktywna i nie da się jej w żaden sposób aktywować. Musisz więc pozostać przy Radeonie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje Dimatheus . Odpowiedz ta mnie nie uszczęśliwia no ale ; )

Pozdrawiam !

sebawujek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

Ważna jeszcze jedna kwestia - rozumiem, że korzystasz z systemu Windows 7?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak z windows 7 . ale w ubuntu również nić nie znalazł ;/

A czy czasami nie jest tak, że zintegrowana karta graficzna Intel HD działa tylko, gdy dedykowaną kartą jest układ nVidii? Przeglądałem ostatnio oferty laptopów i w opisach była albo sama AMD albo nVidia + Intel.

Tak jak pisał Dimatheus wszystko zależy od płyty głównej. To czy karta dedykowana jest od AMD czy nVidia, nie ma znaczenia.

Hej,

Czyli kwestia jest w 100%.

Nie, nie - to akurat nie ma znaczenia. Zdarzają się laptopy, w których zmontowana jest zintegrowana karta Intel’a oraz dedykowana ATI. Różnica pomiędzy zestawem Redeon+Intel, a GeForce+Intel jest taka, że w drugim przypadku przełączanie pomiędzy kartami oraz ich współpraca jest w pełni automatyczna (Optimus). W przypadku zestawu drugiego zmiany wykonywane są manualnie, na życzenie użytkownika bądź poprzez definiowanie odpowiednich profili.

Pozdrawiam,

Dimatheus