Laptop-przyciski zasilania

jak najlepiej zdefiniować przyciski zasilania i pokrywy w laptopie z windows7 ,czy może być ciągle podłączony do zasilania zewnętrznego?

Ja hibernuję. W opcjach zasilania zmieniłem funkcję przycisku Power na hibernację i hibernuję tym przyciskiem. Co jakiś czas (średnio raz na tydzień-dwa) robię restart. Mój sprzęt jest ciągle podłączony do zasilania sieciowego poza okresem kiedy pracuje na baterii.

:roll:

dzięki na razie,poczekam jeszcze na inne opinie :smiley:

Ja również hibernuję ale od czasu do czasu przydaje się normalny restart/wyłączenie lapka.

Polecam wyłączyć. Włączenie komputera i tak zajmuje max 40s więc nie wiem po co się bawić z hibernacją.

Po to, że w przypadku hibernacji lub wstrzymania systemu, system startuje w takim stanie w jakim go zostawiłeś - bardzo przydatna funkcja jeśli mamy otwartych wiele przeróżnych aplikacji.

Na noc mój komputer jest w stanie wstrzymania, w dzień gdy np. jestem w pracy - w stanie hibernacji.

Wyłączenie lub restart komputera przeprowadzam tylko gdy to jest wymagane (np. jakieś aktualizacje tego wymagają)

W przypadku laptopa (odłączonego od zasilania sieciowego) dłuższe przetrzymywanie w stanie wstrzymania nie jest korzystne bo w tym przypadku występuje pobór prądu z akumulatora. Z hibernacją nie ma tego problemu.

kizak20 , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku, oraz dostosowanie posta do wymogów zawartych w temacie:

viewtopic.php?f=16&t=394978

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.

Ja zawsze hibernuję, bo raz że szybciej, a dwa że już mam wszystkie programy odpalone… Wyłączam tylko po aktualizacji przez Windows Update