Laptop Toshiba - Ponowna instalacja Windows 7

Mam banalny problem za co przepraszam, ale nie mogę sobie z tym poradzić i nie wiem też co wpisać w wyszukiwarce ponieważ nie wiem jak nazywa się ten proces

Moja znajoma kupiła laptopa z zainstalowanym już systemem Windows 7. Nie dostała płyty systemu bo podobno nie jest ona potrzebna (podobno gdzieś na kompie znajduje się obraz systemu)

Jak wykonać ponowną czystą instalację systemu, nie mając płyty, tak aby był on w takim stanie jak zaraz po kupieniu?

Musisz napisać jaki to model laptopa,do opcji odzyskiwania systemu wchodzi się wciskając specjalny klawisz,zależy od modelu laptopa,który i odzyskuje ci system.Tam będą opcje wyboru z ukrytej partycji potrzebne ci dane przegrywasz albo na osobną partycję na dysku,albo na pendrive systemowy dysk c będzie sformatowany.Potem ściągasz slim cleaner i usuwasz oprogramowanie dodatkowo preinstalowane przez producenta laptopa,to taki program do czyszczenia ze zbędnego oprogramowania jest i masz czysty system

podaj model laptopa

jeśli jest w komputerze partycja recovery to z niej można przywrócić system, uruchamia to naciskając odpowiedni klawisz podczas uruchamiania komputera, po włączeniu laptopa na pierwszym ekranie na samym dole powinno pisać recovery i odpowiedni klawisz

zaś jeśli nie ma partycji recovery to co napisałem wyżej jest nieważne i należało samemu wykonać obraz recovery i nagrać na płytki DVD, jeśli tego się również nie ma to można iść do sklepu aby za parę złoty został zainstalowany nowy system

Może pisać albo recovery,albo po polsku odzyskiwanie systemu,na osobnej partycji powinien być obraz systemu

Toshiba recovery http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD1303440001R01.htm

To nie jest czysta instalacja tylko odzyskanie systemu z partycji recovery.

@falcon89 ale po odzyskaniu z recovery będzie w takim stanie jak po kupieniu :slight_smile:

czepiasz się szczegółów wiadomo że mu chodzi o przywrócenie oryginalnego systemu, który był, co do czystej instalacji musiał by kupić nowy windows co jest bez sensu

bart86

Nie musiałby kupować Windows’a, ma przecież licencję na system (naklejka pod spodem laptopa) i mógłby pożyczyć od kogoś płytkę z systemem (w takiej wersji jaką posiada, zapewne Home Premium) i zainstalować “czysty” (bez “śmieci od producenta”) system używając klucza z naklejki.