Laptop za ok. 1000zł

Witam, chcę kupić laptopa w okolicy 1000 zł, laptop będzie używany tylko do internetu, raz na jakiś czas napisać coś w Wordzie lub Skype, żadnych gier itp. Zastanawiam się pomiędzy Celeronem, a nieco droższym i3. Czy jest sens dopłacać, zależy mi na płynnej pracy, szybkim otwieraniu i nie zacinaniu się. Zastanawiam się pomiędzy:

Asus X551MAV-BING-SX386B- Intel Celeron N2830 2,16-2,41 GHz, 4GB ramu, dysk 500BG cena 1000zł

HP 250 G2- i3 3110M 2,4 GHz, 4GB ramu, dysk 500BG cena 1350zł

Może jakieś inne propozycje w tych pieniądzach?

Różnica wydajności pomiędzy tymi procami to 14% na rzecz i3… czy warto? nikt ci nie powie… sam niestety musz sie przekonać…

 

poszukaj używanego Asusa U36SG - idealny stosunek jakości do ceny jesli mówimy o 13" - może coś ciekawego upatrzysz… warty ewentualnej dopłaty…

 

Poczytaj też to…

 

http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/pustulkowe-laptopy/

Interesuje mnie 15,6" :slight_smile: no właśnie niby dużej różnicy nie ma i dlatego nie wiem czy warto dołożyć czy nie :slight_smile: Jeżeli jest 4GB ramu to powinno ładnie wszystko chodzić, bo taktowanie procka też jest dobre, czy dobrze myślę?

Powiem tak - generalnie nazwa Celeron zarezerwowana jest dla najbardziej budżetowych konstrukcji… Także cudów nie możesz się spodziewać…

 

Moja rada:

  • popatrz na videorecenzje swoich dwóch typów

  • poszukaj jakichś video porównań procków