TV LCD do 2500

Witam, pod choinkę postanowiłem sprawić sobie prezent w postaci nowego TV. Sądzę że ten okres jest dobry na zakup czegoś - promocje itd. Lecz nie mam pojęcia jaki… coś o sobie:

odległość od ekranu - 3 metry

Pozycja oglądania- raczej na wprost ale zdarza się z kątów bocznych ale sporadycznie

pomieszczenie - 4,5m x 4,5m, słońce - okno z prawej strony (można powiedzieć ze na godzinie 2 :))

obecny telewizor - 21 cali CRT

preferowana technologia - LCD (z tego co się orientowałem to za te pieniądze nie ma się co pakować w LED, ale może jednak… pozostawiam to Wam do oceny)

Co oglądam - przede wszystkim filmy, wiadomości, mecze od czasu do czasu.

Pora oglądania - raczej wieczorem lecz w dzień też się zdarza.

preferowana wielkość telewizora - 40 cali

preferowana marka - Philips/Sony/Toshiba/Sharp

czego nie lubisz w telewizorach - mało żywego obrazu, smużenia

Podłączone urządzenia peryferyjne - DVD (na HDMI)

% do telewizji a % do innych urządzeń - 90% - Telewizja, 10% -DVD

filmy przez USB - tak

sygnał - na chwilę obecną analogowy, za kilka miesięcy (na pewno przed EURO - powiedzmy marzec/kwiecień) zamierzam coś cyfrowego wprowadzić

klasa cenowa - około 2000zł-2200 aczkolwiek jeżeli jakiś model jest warty kupienia i kosztuje 2500 to też tyle zainwestuję jeśli potem mam żałować że nie dołożyłem tych paru stów.

pozostałe - Full hd, 100Hz, mpeg4, dvb-t, nie musi mieć bajerów typu internet/youtube, wi-fi itp

Moje propozycje:

Panasonic TX-P42U30E - 1900 zł

Toshiba 40Rl 838 - 2100 zł

Panasonic TX-P42G30E - 2300 zł

Sharp 40 LE 630 - 2400 zł

Nie wiem jak LCD ale LED mogę Ci polecić, bo sam mam:

Samsung UE40D5500 - 2499 zł

przejrzyj i sam oceń :]

Do tego pokoju polecałbym TV 37". Będzie w sam raz i za tą cenę kupisz lepszy :slight_smile:

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml … 774488&p3=

Ten po prawej pozwala dodatkowo nagrywać materiały video na USB. Patrz na to, żeby miały TruMotion 100Hz zamiast Motion Clarity Index 100Hz. Wtedy dostajesz lepszą matryce :slight_smile:

dziękuję za odpowiedzi, zapewne wezmę któryś z tych LG, ale mam jeszcze pytanie czy te modele, które ja podałem też by się nadawały?

Raczej te LG są o wiele lepsze :slight_smile: