Legalne pobranie Windows 7 Home Premium

Witam! Dzisiaj zakupiłem laptopa Toshiba Satellite L750D-15F i dostałem klucz seryjny do Windows 7 Home Premium. Niestety, panowie ze sklepu powiedzieli mi, że trzeba ściągnąć i nagrać na płytę instalator i w nim wpisać klucz. Czy jest to legalne i czy ktoś podałby sprawdzonego linka? Z góry dziękuję :wink:

Naklejkę też dostałeś? Gdzie kupiłeś ten sprzęt? Mają jakąś stronę internetową?

Trochę dziwny sposób dystrybucji systemu.

Co to za sklep, w którym tak ciekawie się “rozprowadza” Windowsa?

Zapewne w laptopie jest ukryta tzw. partycja odzyskiwania systemu - Recovery z niej przywrócisz system do stanu fabrycznego, jeżeli oczywiście ona tam jest.

Ale jeżeli Tobie ci Panowie dali klucz do Windows 7 HP, kazali ściągnąć system z sieci, to trochę wydaje mi się to dziwne i podejrzane.

Może masz tak jak ja miałem, po rozpakowaniu i pierwszym uruchomieniu laptopa system zaczął się sam wgrywać. I wgrał się, jest załadowany na pierwszej partycji, wgrywa się oczywiście ze wszystkimi śmieciami od producenta. Oni Ci dali ten klucz do ręki, czy był od spodu przyklejony?

@up Klucz jest na naklejce, pod spodem. Sam przy zakupie nie byłem, byli moi rodzice, niestety. Zaraz uruchomię laptopa i zobaczymy co się stanie.

EDIT: Laptop kupowany był w Media Expert, w Radomsku.

EDIT2: Instalacja automatycznie uruchomiła się po włączeniu laptopa. Teraz mam takie pytanie: czy można jakoś instalator zgrać na płytę tak, aby potem można było go ponownie użyć?

Następny etap -> instrukcja obsługi - to taka książka dołączona do laptopa :wink: W niej powinno być wszystko opisane.

@up Niestety pod kilkukrotnym przeczytaniu tego “papierka” nic o tym nie pisało.

Nie martw się on się normalne wgra, tylko patrz jak się będzie wgrywał. Oni sprzedają teraz bez płyt i jak nie bawili się komputerem w sklepie to będzie wszystko w porządku.

Po wgraniu usuń wszystkie śmieci programem z panelu sterowania-programy i funkcje, zrób obraz dysku i będziesz miał kopie. Lub kup od Toshiby przez internet nośnik i będziesz miał system na płycie- unikalny tylko do Twojego lapka, mnie kosztował ok. 130 zł z wysyłką.

Tworzenie kopii- strona 32 instrukcji: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 154727.zip - program Recorvery Media Creator, przywracanie systemu - strony 33 i 34.

@plasmat Wielkie dzięki. System się już zainstalował, śmiga sprawnie. Tylko że w tym sklepie mnie troszkę wych****i, gdyż procesor miał być szybszy… Innym również dziękuję za pomoc.

Na pulpicie masz ikonkę aplikacji TOSHIBA Recovery Disc Creator - możesz użyć tej aplikacji do utworzenia płytek recovery które posłużą Ci w przyszłości do przywrócenia fabrycznego stanu notebooka. Zapewne pojawił Ci się już stosowny komunikat by wykonać kopię bezpieczeństwa systemu operacyjnego, który zignorowałeś (jak większość userów)… :wink:

Masz też ukrytą partycję recovery dzięki której odzyskasz system bezpośrednio z dysku ale lepiej jest mieć wypalone płytki na jakimś dobrym, markowym nośniku.

Niczego natomiast nie musisz ściągać i nigdzie nie musisz podawać klucza licencji z naklejki.

:roll: