Lenovo y510p czy jak dokupie 4gb ram to strace gwarancje

WItam.Mam laptopa lenovo y510p i chce dokupić 4gb ram i chciałem się spytać czy strace gwarancje jak doloze 4gb ram.

I jeszcze jedno pytanie czy ta kośc ram podejdzie http://allegro.pl/goodram-4-gb-sodimm-ddr3-pc3l-12800-1600-mhz-1-35v-i5277627002.html obecnie mam ram 4gb ramaxel i żeby to chodziło w dual channel

A przeczytałeś szczegółowe warunki gwarancji? Powinieneś je mieć dołączone do sprzętu, albo na stronie producenta.

Zasadniczo jest tak, że dołożenie RAM nie powoduje utraty gwarancji. Ewentualny problem może dotyczyć samego montażu, gdyż w niektórych laptopach trzeba się trochę pogimnastykować ze śrubokrętem w dłoni lub po drodze zerwać jakąś plombę. Najlepiej taką kość RAM zamontować w sklepie, w którym laptop był kupiony i odnotować ten fakt w karcie gwarancyjnej.

Nie. W lenovo możesz sobie dokładać, ujmować, wymienić dysk, napęd zamienić na dysk, tylko jak ci się popsuje musisz wysłać w stanie oryginalnym z podzespołami jak przy zakupie. Przeczytaj sobie gwarancję. Lenovo nie plombuje laptopów. Chyba że coś popsujesz mechanicznie, no to już twoja wina.

Kup sobie pamięć najlepiej taką samą jak masz zamontowaną? - wyjmij moduł, odczytaj parametry i szukaj.

 

Ewentualnie Goodrama, ale na normalne napięcie 1.5V.

 

I spokojnie możesz sobie pamięć dołożyć.

.mi podchodzi 1,35v a nie 1.5v czy się myle?

1.35 V , to pamięci niskonapięciowe, mogą lub nie muszą pracować.

 

Standard DDR3, to 1,5 V.

czyli mam kupić 1.5v tak? i jakie mam mieć cl11 czy jakie?

Ależ wszystko napisałem, wyjmij sprawdź i kup o identycznych parametrach, co zainstalowana.

 

A najlepiej jeszcze tego samego producenta.

trochę się boję sprawdzac żeby czegoś nie popsuć ale dzięki za pomoc

Nic nie zepsujesz, odłącz zasilacz i akumulator, odkręć pokrywę, zwolnij oba zaczepy pamięci, podniesie się do góry i wyjmij.

 

Pamiętaj jak będziesz ponownie wsadzał o wycięciu w pamięci i gnieździe.

 

To jak chcesz montować nową jak się boisz?

 

I Google Twoim przyjacielem.