Lenovo Z570 - 2 karty graficzne problem

Witam

Mam problem ze swoim nowym laptopem. Otóż laptop ten ma wbudowane 2 karty… Inteleowską i GF GT630M 1GB

Normalnie Intelowska powinna funkcjonować podczas codziennej pracy by oszczędzać na baterii, natomiast GF powinien się uaktywniać kiedy uruchamiamy grę. No i tu właśnie jest ten problem, mam wrażenie że ta karta się nie uaktywnia. Odpaliłem sobie tak na próbę GTA IV… No i co… Widać,że karta ma za mało pamięci w ustawianiach grafiki.

Pozwoliłem sobie zajrzeć do Panelu nvidia.

grafajpg_xxhwsre.jpg

Preferowany procesor graficzny:

tu nie mogę nic zmienić, a ponoć tam powinna pojawić się wydajna karta graficzna NVIDIA

Jak tu sprawdzić, czy to karta działa tak jak należy ?

Czy ona się włącza kiedy potrzeba itp ?

klik

bo w złej zakładce szukasz, to co na screenie to są ustawienia globalne czyli tyczące się całego systemu wraz z programami w nim zawartymi, natomiast obok jest zakładka ustawienia programu i tam wybierasz GTAIV.exe jak dobrze pamiętam i ustawiasz aby użył GF GT 630M. Dziwni mnie fakt że u Ciebie nie zadziałał optimus. A ile pamięci pokazało Ci GTA 4 w ustawianiach?

Wiem, że w zakładce tam potem się ustawia grę itd.

Ale problem leżał gdzie indziej. Z przodu panelu laptopa po lewej od touchpada jest taki przełącznik, kiedy dioda się świeci dopiero działa optimus :slight_smile:

Teraz już wszystko śmiga pięknie na najwyższych detalach ; oo