Co lepsze - Opera czy Chrome?

Jestem internautą, który potrzebuję: atrakcyjnego wyglądu, ale prostej i szybkiej obsługi. Jakiś fajnych widżetów. Chciałbym, aby jak najszybciej się włączała i żeby szybko działała ogólnie: sama przeglądarka i szybkość wczytywania stron. Dodatki programistyczne są zbędne. Mam dużo zakładek i chciałbym, żeby było one dobrze widoczne w tym gąszczu.

Opera się idealnie nadaje. Customizowany Speed Dial, po odpowiednim dostosowaniu wygląda podobnie do Chrome :wink:

ja też stawiał bym na opere ale w wersji beta która działa lepiej i szybciej od ostatniej stabilnej

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1691m.exe

Opera. W necie znajdziesz gotowe filtry reklam. Masz też świetnego klienta poczty z filtrem antyspamowym. Masa opcji dotyczących działania, wyświetlania stron i samego wyglądu. Jest masa skórek. Opera posiada najbezpieczniejszego menadżera haseł.

Dla każdej strony możesz ustawiać sposób jej wyświetlania.

Polecam wersję 10. Co prawda to Beta ale chodzi stabilnie. Możesz postawić sobie serwer w Unite. Warto wypróbować!

PS

Chrome przesyła logi z odwiedzanych stron do Google.

ja używam Chrome. byłem zagorzałym zwolennikiem Opery kochałem wręcz jej szybkość do kiedy nie zainstalowałem Chrome. owszem ma mało funkcji ale jeżeli komuś zależy na samym jak najszybszym przeglądaniu netu to Chrome najlepszy, jeżeli ktoś chce mieć jakieś bajerki to opera… aha w Chrome jest rewelacyjne sprawdzanie pisowni polecam szczególnie gdy patrzę na analfabetów na forach… :lol:

Opera :slight_smile:

I nic więcej nie jest potrzebne :slight_smile:

dodam że tutaj taki mały teścik ale oczywiście trzeba patrzeć z przymrużeniem oka =P~ http://vbeta.pl/2009/01/29/porownanie-p … egladarek/

co do tych testów to nie ma się co nimi sugerować sprawdzają np jak szybko przeglądarka przetwarza dane i czy renderuje grafikę ale przecież przeglądarki nie służą do tego i np taki chrome robi to szybko tylko po co to komu ?

w internecie można znaleźć testy sprawdzające to co jest naprawdę potrzebne czyli jak szybko strona się ładuje i opera jest tu znacznie szybsza od chroma czy Safari które wygrywa wszystkie testy wydajnościowe a nuż ktoś będzie chciał za pomocą przeglądarki obsługiwać bazy danych :stuck_out_tongue:

pixpix , idź ty z tym Firefoksem. Nie wiesz co dobre. Większość wtyczkek to małpowanie z Opery. Jest tylko jedna różnica. Opera z wszystkimi bajerami na starcie zajmuje 25 MB RAM, a Firefox z tymi bajerami co Opera zajmuje prawie 100.

Opera w wersji 9 też ma sprawdzanie pisowni, a w 10 jest już wbudowane.

master_zonk6

“Nie wiesz co dobre.” - zależy co kto potrzebuje.

“Jakiś fajnych widżetów” - osobiście nic ciekawego nie znalazłem. Może miałem za duże wymagania?

“Większość wtyczkek to małpowanie z Opery.” - no,no,no. Nie widać że Opera jest tak rozbudowana. I jakoś nie mogę zobaczyć tych paru tysięcy dodatków które są zmałpowane z Opery (i jakoś ich w O nie widać). A najważniejszych używałem zanim Opera łaskawie dołączyła je do instalki. Nie wspominając że do dziś o niektórych mogę pomarzyć.

“Jest tylko jedna różnica. Opera z wszystkimi bajerami na starcie zajmuje 25 MB RAM, a Firefox z tymi bajerami co Opera zajmuje prawie 100.” - zależy od kompa. Ale bajkopisarz z ciebie niezły.

“Opera w wersji 9 też ma sprawdzanie pisowni, a w 10 jest już wbudowane.” - to powiedz jak zainstalować w O9 słownik pl. Aspel nie działa, mimo że postępowałem dokładnie w/g instrukcji. I szkoda że sam nie używasz.

A tu dołożę: słownika polskiego używałem jeszcze w FF v.0.9 (jako dodatek), od FF2 jest w instalce. I nie masz się czym chwalić.

“Chrome przesyła logi z odwiedzanych stron do Google” - Opera synchronizuje zakładki, notatki. Też nieciekawe.

pixpix , z tego co instalowałem do Firefoksa:

to zaczynamy

Speed Dial, marna podróbka

Pasek postępu, marna podróbka

Miniatury stron

itd

O kartach nie wspomnę. Poczytaj historię Opery.

Fakty. I co ma sprzęt do programu? :?

Otwarta tylko JEDNA strona w Operze i w Firefoksie tuz po starcie (dobpreprogramy.pl):

20090811104932.jpg

OperaMini, z której pisałem, nie ma sprawdzania pisowni. A poza tym w Operze 10 mam wyłączone. A u mnie sprawdzanie na 9 działało :wink:

Ustawienie opcjonalne. Nie chcesz, nie używasz. W Chrome jesteś zmuszony :wink:

Jeśli wybierasz pomiędzy Chrome a Operą, to wiadomo że lepsza jest Opera.

Opera wcale nie jest taka szybka . Była szybka . Mam wersję 9.6 i od niej każda inna przeglądarka jest lepsza . Kiedyś lubiłem operę , ale to się zmieniło . Poza tym ta wersja ma kłopot z wyświetlaniem strony np dobreprogramy . Kiedyś była to bardzo fajna przeglądarka , teraz wolę FF .

Używałem obydwu przeglądarek i według mnie lepsza jest Opera. Wersja 9.64 nie jest taka wolna. Zresztą zbawią kogoś te różnice w ładowaniu stron? Co byś nie wybrał i tak bedzie szybkie. Kwestia przyzwyczajenia - ja wybrałem Opere i nie mam zamiaru jej zmieniać. Najlepiej przetestować obie przeglądarki i wybrać odpowiednią dla siebie.

Nie prawda . Różnica jest zauważalna .Kiedyś Opera była szybka .Teraz szybszy jest FF. Przed chwilą znowu sprawdzałem . FF jest szybszy . A Opera ma kłopot z poprawnym wyświetleniem strony DP . Opera się psuje . Może dziesiątka będzie lepsza . A gdybym miał wybierać między Operą, a Chrome -wolę Chrome .

wiesiek111 , Opera ma kłopot z wyświetlaniem strony? :]

Jakie to ma znaczenie ile zajmuje na starcie, żadne, jeśli już to sprawdza się to po kilku godzinach.

Niestety kolejny mit to, że Opera jest szybka, pytam w czym, bo na pewno nie w szybkości otwierania stron!

http://www.technonews.pl/Technonews/1,9 … zadzi.html

Firefox, firefox, firefox…

Ile jeszcze przeczytam to czarodziejskie słówko - firefox to, firefox tamto. Bez wtyczek ta przeglądarka jest niczym przy Operze (brak klienta poczty, brak możliwości blokady stron, brak obsługi CSS, brak widżetów, brak możliwości pobierania torrentów bez żadnego programu! (ja z torrentów nie korzystam, ale mówie, że taka możliwośc jest) - do tego Opera Turbo aby Opera pogarszała jakość obrazków, żeby strony się szybciej wczytywały na słabszych łączach (oczywiście normalnie też można przeglądać strony :wink: )

Tak więc Firefoxa trzeba konfigurać, dodawać wtyczki a Opera jest gotowa do pracy. I co najważniejsze przechodzi ACID3 (u mnie Opera + java + flash player ma 100pkt, Firefox ma mniej)

FF , Chrome wczytuje DP od razu . Na operze wygląda to tak : Klikam , wyświetla się biała strona , potem pokazują się obrazki , ale są duże , potem opera doczytuje tak jak powinno być . Podejrzewam , że to coś z javą . Kiedyś Opera była fajna , a teraz mam z nią takie przygody . Ja lubiłem Operę . Po prostu od jakiegoś czasu wolę FF .

wiesiek111 , wejdź w ustawienia i wybierz sposób wyświetlania: Wyświetlaj na bierząco. Do tego ściągnij dobry filtr reklam.

Poza tym Opera pobiera i wyświetla najpierw dokument a potem obrazki. Widocznie nie miałeś styczności z Operą, albo posiadasz modem 52k