Limited or no connectivity-czyli problem z łącznością intern

Mam w domu 3 komputery do jednego jest podłączony Livebox TP a do pozostałych poprzez “sieciówki”. Na jednym laptopie działa lecz na drugim przestało działać i pisze : “limited or no connectivity” jak klikne na dymek to pisze(mam angielskiego XP) This problem occurred because the network did not assign a network adress to the computer" a ponadto gdy szukam poprzez Wirlesa to nie wyświetla owego Liveboxa. Co to może być. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje:*(jestem początkujący)

nowy-komputer-brak-internetu-t348302.html

Podobny temat w limited or no connectivity tylko tam chodzi o jednego kompa

Ty masz inną nieco sytuacje…

po 1. sądzę że skoro ci działało to masz włączone tzw dhcp czyli jak wejdziesz w panel sterowania / połączenia sieciowe / wybierasz karte sieciową i prawy przycisk myszy właściwości / dalej na dole masz w tym oknie wyboru TCP/IP / tam mi sie wydaje że masz wszystko zaznaczone automatyczne (wszystkie pola puste niepodświetlone)

po 2. sprawdz w consoli cmd / ipconfig/all (na każdym kompie adresy ip)

po 3. sądzę że możesz mieć te same adresy, albo na tym nie działającym jest adres nie pasujący do reszty w ogóle (np. na dwóch masz np. 192.168.1.1 i 192.168.1.2 a na trzecim 169.128.3.11 np.) on ci źle przydzielił TEN DHCP i nie widzi tego liveboxa też

po 4. sprawdz na dobrze działających kompach pkt 2

po 5. jak bedizesz miał adresy IP np. 192.168.1.1 i 192.168.1.2 a na trzecim 169.128.3.11 np. to proponuje na tym 3 kompie wejśc tak jak pkt 1 i tam ustawić recznie IP. wpiszesz adres ip, maske podsieci, brame domyślną, i na dole sa 2 okienka to tam serwer DNS też wpiszesz jedno okienko starcza

po 6. wszelkie info o masce podsieci, bramie domyślnej, i serwerze DNS zdobedziesz wykonując pkt 2 na dobrze działającym kompie tylko NIE PRZEPISUJ Z DOBRZE DZIAŁAJACEGO KOMPA ADRESU IP

po 7. musisz wpisać teraz adres ip. proponuje jakbyś miał sytuacje np. 192.168.1.1 i 192.168.1.2 na pierwszych 2 kompach dobrze działających (takie ip) to na trzecim wpisz sobie nr wyżej np. 192.168.1. 3 nie bedzie wówczas konfliktów z adresami IP. a brama maska i DNS bedą dobrze

po 8. to co zrobisz w tych 7 pktach to tyczy sie wg mnie dobrego działania tego trzeciego komputera to tzw wpisanie na sztywno IP. ja bym ci proponował zrobić to również na 2 pozostałych dobrze działających kompach.

tylko tam u nich wpiszesz to co ci konsola (pkt 2) pokaże akurat na tamtych kompach.

Może sie to przyda bo wg mnie po prostu DHCP ci padło w liveboxie

Dodane 12.08.2009 (Śr) 12:17

inna opcja jest taka że może coś livebox zaszalał. Nie wiem jak on działa dokładnie, nie znam jego konfiguracji nigdy nie miałem styczności, ale sądze że może niektóre opcje są podobne jak w konfiguracji routerów.

a w routerze w celu bezpieczeństwa ustawia sie ilość komputerów mających łączność z nim i im daje zezwolenie (po prostu dodaje sie kompy)

Może być zatem taka sytuacja że ten livebox ma dodane tylko 2 kompy a trzeci poszedł…

wiec nie wiem czy tak jest ale możesz se dodać kompa wpisując te dane adres ip, maske, brame , serwer DNS.

Ale czy takie coś jest w liveboxie NIE WIEM…

NAjpierw wypróbuj pierwszą część posta