Linux Mint 12 (KDE) Efekty pulpitu nie działają płynnie

Witam. Mam mały problem z efektami pulpitu. Otóż nie działają one zbyt płynnie. Szczególnie widać do przy “chwiejnych oknach”, które deformują okienka przy przemieszczaniu. W Kubuntu lubiłem się tym bawić i działało to bardzo płynnie w Mincie jednak tak się nie dzieje. Macie może na to jakiś sposób?

Jaką masz kartę graficzną i jakie są do niej zainstalowane sterowniki?

Karta graficzna NVIDIA GeForce 7300 GT. Sterowniki - jak to sprawdzić?

W ubuntu i mint gnome jest narzędzie “Dodatkowe sterowniki”. Pod KDE też powinno być. Jeżeli masz kartę NVIDIA, to to narzędzie pozwoli ci zainstalować odpowiednie sterowniki jednym kliknięciem

Nic takiego nie mogę znaleźć. Może podasz mi polecenie, które otwiera ten program. Przy okazji dowiem się czy w ogóle jest.

daj

sudo lspci -k

i poszukaj swojej karty graficznej, bedzie napisane jaki moduł jądro załadowało, jeśli

nouveau

to proponuje zainstalować sterowniki ze strony nvidii, bo używasz otwartych sterów, sądzę, że powinno pomóc :wink: bo prawdopodobnie opengl obsługiwany jest przez xorg’a, nie wiem jak na Mint’cie to zmienić u mnie jest

, ale drivery ze strony nvidii same sobie z tym poradzą :wink:

mi na 2600xt, kwin mulił i dużo ramu zżerał, zmieniłem go na compiz’a jest bardziej konfigurowalny :wink:

Wszystko było tak jak napisałeś. Pobrałem z ich strony i coś nie chce działać. Pomożecie mi wybrać odpowiednie sterowniki z ich strony?

te albo te powinny być ok, ale dlaczego coś nie chce działać? napisało Ci, że są włączone X’y? jak co to je zatrzymaj

/etc/init.d/xdm stop

.

A jak co innego to coś powiedziało, bądź jest gorzej?

banan@Banan ~ $ /etc/init.d/xdm stop

bash: /etc/init.d/xdm: Nie ma takiego pliku ani katalogu

banan@Banan ~ $ sudo /home/banan/Pobrane/NVIDIA-Linux-x86_64-295.33.run

[sudo] password for banan: 

Verifying archive integrity... OK

Uncompressing NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86_64 295.33.........................................................................................................................................................

NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86_64 (295.33)          


  ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before             

         installing. For further details, please see the section INSTALLING    

         THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver          

         download page at www.nvidia.com.                                       


                                       OK                                       


  NVIDIA Software Installer for Unix/Linux www.nvidia.com

NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86_64 (295.33)          


  ERROR: Installation has failed. Please see the file                          

         '/var/log/nvidia-installer.log' for details. You may find             

         suggestions on fixing installation problems in the README available    

         on the Linux driver download page at www.nvidia.com.                   


                                       OK                                       


  NVIDIA Software Installer for Unix/Linux www.nvidia.com

Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Alt+F1, zaloguj się w konsoli i wykonaj polecenie

sudo service gdm stop

lub

sudo /etc/init.d/gdm stop

zainstaluj sterownik, zrestartuj komputer poleceniem

sudo reboot

Pozdrawiam!

Kombinacja klawiszy nie działa.

A wracając na moment do narzędzia o którym wspominałem, to nazywa się “jockey” i w Mint GNOME ma wersję graficzną pod komendą “jockey-gtk” i tekstową “jockey-text”. Otwórz terminal wpisz “jockey-” i zamiast enter kliknij tab dwa razy - wyświetlą się dostępne komendy. Potem wystarczy dokończyć komendę i enter.

Po co instalalować sterowniki ze źródeł, skoro w repozytorium są skompilowane paczki ze sterownikami dla kart graficznych? Nowsze, nie zawsze oznacza stabilniejsze.

Masz dwa wyjścia:

:arrow: zainstalować sterowniki z repozytorium Ubuntu poleceniem:

sudo apt-get install nvidia-current

Uruchomić ponownie komputer. Wykonać w terminalu polecenie:

sudo nvidia-xconfig

Zrestartować X serwer poleceniem:

sudo init 3

sudo service kdm stop

sudo service kdm start

:arrow: druga opcja to instalacja z pliku binarnego:

sudo apt-get install build-essential checkinstall cdbs devscripts dh-make fakeroot libxml-parser-perl check avahi-daemon

cd ~/Pulpit

sudo wget http://pl.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/295.33/NVIDIA-Linux-x86-295.33.run

sudo chmod +x NVIDIA-Linux-x86-295.33.run

sudo init 3

cd ~/Pulpit

sudo service kdm stop

sudo ./NVIDIA-Linux-x86-295.33.run

sudo nvidia-xconfig

sudo service kdm start

Zacząłem od drugiej opcji. Nie zadziałała. Zaś pierwsza rozwiązała sprawę. Dzięki =)