Maksymalizacja gier

Witam. Od kilku miesięcy mam pewien problem. Po zminimalizowaniu jakiejkolwiek gry (LoL, Heroes III, Borderlands 2, TF2), nie da się jej zmaksymalizować. Klikam na tą ikonę na dole i nic. Przez menedżer zadań też nie działa :frowning: Zostaje zakończenie procesu. Proszę o pomoc. Z góry dzięki :smiley:

@EDIT. Dzięki za przeniesienie, nie bardzo wiedziałem w którym dziale to wrzucić :smiley:

@EDIT2. Mam Windows 7.

Spróbuj we właściwościach skrótu na karcie zgodność ustawić “Wyłącznie kompozycji pulpitu” > zastosuj i sprawdź.

Pytania:

-jaka karta graficzna

-jaka wersja sterowników

-jaka rozdzielczość i odświeżanie ekranu

-jaka rozdzielczość ustawiona w grze

-czy w menedżerze zadań proces gry ma status “Brak odpowiedzi”

Ten sposób nie działa.

-Karta graficzna- NVIDIA GeForce GT 430

-Sterowniki najnowsze, czyli 310.90

-Rozdzielczość - 1920x1080, 60 Hz

-Rozdzielczość w grach taka sama, czyli 1920x1080

-Tak, w menedżerze zadań jest status gry “brak odpowiedzi” (wcześniej chciałem o tym napisać, ale myślałem że to nieistotne).

To znaczy że kiedyś było wszystko w porządku ? Ta sama karta/system/gry/rozdzielczość i nie było problemu ? Może problem pojawił się po aktualizacji sterów ?

Spróbuj w grach ustawić niższą rozdzielczość. Coś mi tu te 1920x1080 nie pasuje do tej karty…demon wydajności to nie jest.

Istotne, gra jest zawieszona, tylko co jest powodem…Podaj jeszcze jakie masz pozostałe podzespoły.

Źle się wyraziłem. Problem występuje od początku (przynajmniej o ile pamiętam) bo komputer mam od sierpnia 2011.

Moje dokładne parametry:

-Procesor - DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz

-Płyta główna - Foxconn G31MVP

-Ram - GoodRam 2 GB DDR2

Dodane 07.02.2013 (Cz) 15:32

@ref

Procek nie wymiata, grafika też. Próbowałeś obniżać tą rozdzielczość ?

Tak, i to nie raz… Dalej nie da się zmaksymalizować gry.

Sprawdź co się dzieję gdy naciśniesz Alt+Enter/Del+Enter , jak dobrze pójdzie to gra wyjdzie do trybu okienkowego, napisz czy działa w tym trybie. Potem w trybie okienkowym spróbuj zminimalizować i przywrócić, napisz co jest grane.

System aktualizowany ? DirectX dołączany do gier zainstalowany ? odpal to : http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Ten sposób nie działa. Gra nie minimalizuje się do okna, a jeśli już, to po zminimalizowaniu jest to samo.

System jest zaktualizowany. DirectX’a mam zainstalowanego najnowszego (DirectX 11).

Masakra…

  1. Pobierz Driver Sweeper i zainstaluj.

1a. Pobierz sterowniki w wersji 306.97.

W normalnym trybie:

1 etap

Odinstaluj komponenty Nvidii: PhysX/3DVision itd, z poziomu panelu Dodaj/Usuń, nie ruszaj na razie sterownika, tu pewnie będzie jakiś restart systemu.

2 etap

  1. Po ponownym rozruchu, odinstaluj “Sterownik graficzny Nvidii” > jak będzie restart wciskaj klawisz F8 aby wejść do Trybu awaryjnego.

W Trybie awaryjnym (tylko i wyłącznie w tym trybie uruchom program DriverSweeper)

3.Uruchom Driver Sweeper > zaznacz Nvidia Dispay i Nvidia PhysX , następnie > Analiza i czyszczenie > czyszczenie. Restart do trybu normalnego.

  1. Po restarcie jak by chciały instalować się sterowniki , to powstrzymaj tą instalację, i uruchom instalator 306.97. Zaznacz w instalatorze aby wykonał “Czystą instalację”, zainstaluj tylko Sterownik graficzny i PhysX

Jak to nic nie da, to ja już nie wiem ocb…