Mała ilość FPS'ów w NFS Shift

Siemka.

Mam zainstalowanego nowego NFS’a. Niezależnie jakie ustawienia dam (próbowałem wszystkich rozdzielczości i różnych ustawień detali) ilość fps’ów na początku wyścigu (lub gdy wokół jest dużo innych aut) wynosi ok. 10 a jak jadę sam to wzrasta max. do 20-25. Mam najnowsze stery do grafiki ale i to nie pomaga. Jaka może być tego przyczyna i jak rozwiązać ten problem?

Z góry dzięki.

Sprawdź czy w tle nie działają ci programy, np nagrywający fraps, defragmentacja dysku, ściąganie plików itp. Jeżeli tak to wyłącz

Posiadasz Radeona 4850.

Jest to standardowa usterka tej gry na kartach z serii 48xx.

Gra nie jest optymalizowana pod tą serie radeonów.

Problem tkwi w obsłudze PyshX.

Mam ten sam problem i nic ci nie pomoże do puki nie wyjdzie Patsh fix do kart radeon z tej serii.

Gra działa poprawnie na radeonach z serii 58xx oraz wszystkich dedykowanych układów Nvidi.

Przeciętna prędkość poprawnie wyświetlanego obrazu na kartach z seri 48xx przy max detalach oraz 2xAA powinna wynosić ok 55fps.

Skoro poświęciłem tyle czasu na sprawdzenie różnych ustawień grafiki to i zadbałem ot to żeby komp mi nie zamulał przez inne programy. Ale i tak thx za chęci.

PaPux: to co napisałeś dużo tłumaczy. Szkoda tylko, że nie wiedziałem o tym przed zakupem tej gry. No ale stało się i pozostaje mi tylko czekać na odpowiedniego patch’a. Swoją drogą myślę, że nie potrwa to zbyt długo skoro jest to usterka dotycząca wszystkich kart z serii Radeon 48xx.

Gra niestety jest dedykowana pod Nvidie i producenci się nie kwapią by naprawić problem pod radeonami.

Najnowsza seria 58xx pomimo iż jest kilkukrotnie silniejsza od 48xx też ma zaniżoną ilość fps lecz jej wysoka wydajność nadrabia utrzymanie solidnych płynnych fps.

Ten problem shifta poruszany jest na wielu zagranicznych forach. Najwięcej na forach producenta gry.

Właśnie dlatego myślę, że dość szybko wyjdzie stosowna łatka. Producentom powinno zależeć na sprzedaży a skoro wiedzą, że gra nie działa jak powinna to muszą się też liczyć z mniejszym popytem na ich towar. Z drugiej jednak strony to nie uwierzę w to, że nikt nie wiedział o tych problemach do momentu jej premiery.

Gra jest preferowana pod układy Nvidia więc to chyba oczywiste że gry na teoretycznie szybszych radkach będą chodzić wolniej niż na przeciętnej Nvidi.