Malo miejsca na dysku

Utworzylem partycje systemowa 5GB, zainstalowalem tam tylko windowsa + sterowniki etc. Mam 400MB wolnego miejsca na dysku, ale kiedy zaznacze wszystkie foldery to ich rozmiar wynosi 2,1GB. 400MB wolnego to zdecydowanie za malo (w domu mam wiecej)… co z tym zrobic ?

Opróżnij foldery tymczasowe, czyli:

Wyczyść folder TEMP (w trybie awaryjnym), czyli Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Wyczyść folder Temporary Internet Files (w trybie awaryjnym), czyli Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Oraz wyczyść folder: C:\Windows\ TEMP :slight_smile:

Polecam program odkurzacz do usuwania zbędnych plików z twardych dysków.(Wykonać:‘szybkie czyszczenie’ to może być nawet kilkaset mb zwolnione)

Odkurzacz

Proponuję też przenieść plik wymiany(stronicowania) z dysku C na inny dysk to też co najmniej kilkaset megabajtów zwolnione.

Panel sterowania–>System–>Zaawansowane–>(Wydajność)–> ustawienia–>Zaawansowane–>(Pamięć wirtualna)–>Zmień

Dla dysku C ustawić-Bez pliku stronicowania.

Dla innego dysku który wybierzesz, ustawić: Rozmiar niestandardowy i wpisać te dane które były wpisane poprzednio dla dysku C .

Jeżeli jeszcze chcemy zwolnić miejsce na dysku C to dobrze jest przenieść folder Moje dokumenty na inny dysk ale trzeba to zrobić umiejętnie. Wygodnie jest do takich przenosin użyć programu:

Doctor Tweak Xp

Do tego dochodzi jeszcze plik systemowy pagefile.sys , chyba, że pamięć wirtualną utworzyłeś na innej partycji. A plik ten w zależności od ilości pamięci RAM’u potrafi trochę miejsca zająć :slight_smile:

Pozdrawiam