Mało pamięci wirtualnej w Windows 7

Witam. Dzisiaj na laptopie próbowałem uruchomic grę. Lecz wyskoczył komunikat że jest za mało pamięci wirtualnej. Jak można zwiększyć ilość pamięci wirtualnej ?

Pozdrawiam

Prawy przycisk myszki na “Mój komputer” -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka "Zaawansowane -> wydajność “Ustawienia” -> Zaawansowane -> pamięć wirtualna “zmień” -> standardowo jest ustawione automatyczne ustawianie ilości pamięci, jeśli jedna nie to zaznacz tą opcje.

Wbiłem tam, opcje automatycznie mam zaznaczoną ale daje mi 64 mb a ja potrzebuje w tym wypadku 128 mb. Gdzie tam mogę zwiekszyć ilość Vram ?

Jeżeli użytkownik otrzymuje ostrzeżenia o zbyt małej ilości pamięci wirtualnej, należy zwiększyć minimalny rozmiar pliku stronicowania. W systemie Windows początkowy minimalny rozmiar pliku stronicowania jest ustawiany na podstawie ilości pamięci RAM zainstalowanej w komputerze zwiększonej o 300 megabajtów (MB), a jego maksymalny rozmiar jest 3 razy większy niż ilość pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Jeżeli wyświetlane są ostrzeżenia na zalecanym poziomie, należy zwiększyć minimalny i maksymalny rozmiar.

1.Otwórz aplet System, klikając przycisk Start przycisku Start, klikając kolejno polecenia Panel Sterowania, System i konserwacja, a następnie klikając polecenie System.

2.W lewym okienku kliknij łącze Zaawansowane ustawienia systemu. Wymagane uprawnienia administratora Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

3.Na karcie Zaawansowane w obszarze Wydajność kliknij przycisk Ustawienia.

  1. Kliknij kartę Zaawansowane, a następnie w obszarze Pamięć wirtualna kliknij przycisk Zmień.

  2. Wyczyść pole wyboru Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków.

6.W obszarze Dysk [etykieta woluminu], kliknij dysk, na którym znajduje się zmieniany plik stronicowania.

7.Kliknij pozycję Rozmiar niestandardowy, wpisz nowy rozmiar w megabajtach w polu Rozmiar początkowy (MB) lub Rozmiar maksymalny (MB), kliknij przycisk Ustaw, a następnie kliknij przycisk OK.

Zwiększenie rozmiaru zwykle nie wymaga ponownego uruchomienia komputera, ale jeżeli rozmiar pamięci zostanie zmniejszony, należy uruchomić ponownie komputer, aby zmiany zostały zastosowane. Nie zaleca się wyłączania ani usuwania pliku stronicowania.

Np: Potrzebujesz 128 MB Ram : Rozmiar poczatkowy; edytuj 128MB i maksymalny edytuj 128MB /ustaw/OK/ Enjoy/

To oczym piszecie to plik wymiany, pamięć wirtualną rozszerza się tak w cmd(admin)na vista to było tak

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

a na 7 jest chyba tak ,skopiować w cmd klepnąć enter

BCDEDIT.EXE /Set IncreaseUserVa 3072