Malwarebytes jak to rozumiec

witam przeskanowałem komputer w/w programem wykryto 11 zagrożeń utworzono notatnik z logiem i zrestartowałem kompa. Czy moge prosić o odczytanie Laoga! nie wiem jak mam go rozumiec na tyle się nie znam: Czy mam coś jeszcze zrobic czy to wystarczy do normalnego funkcjonowania, i dlaczego Avast nie wykrył w trakcie zagrozenia! mam osłone!

Wersja bazy: v2012.06.22.11

Windows 7 Service Pack 1 x64 NTFS

Internet Explorer 8.0.7601.17514

mariusz :: ACER [administrator]

Ochrona: Włączona

2012-06-22 23:37:10

mbam-log-2012-06-22 (23-37-10).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 378247

Upłynęło: 57 minut(y), 3 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 1

C:\Users\mariusz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\qkbik.exe (Trojan.Agent) -> 4504 -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych wartości rejestru: 1

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run|tjyypat (Trojan.Agent) -> Data: C:\Users\mariusz\AppData\Local\rwkpxj.exe -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 4

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Start Page (Hijack.StartPage) -> Złe: (http://domredi.com/1/) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych plików: 5

C:\Users\mariusz\Desktop\SoftonicDownloader_dla_microsoft-powerpoint-viewer.exe (PUP.ToolbarDownloader) -> Nie wykonano akcji.

C:\Users\mariusz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\qkbik.exe (Trojan.Agent) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

C:\Users\mariusz\AppData\Local\rwkpxj.exe (Trojan.Agent) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

C:\Users\mariusz\AppData\Local\ALLPlayer\Plugins\Scripter’s Spectrum.svp (Trojan.Downloader) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\Users\mariusz\AppData\Local\Temp\6978720.Uninstall\Uninstall.exe (Adware.Agent) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

(zakończone)

Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku. analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Klikasz przycisk “Skanuj”.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu “Uruchom jako Administrator”.

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org/ a w poście dajesz link.

mariusz83 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Trochę jest tu syfu, daj skan OTL to sprawdzimy czy jeszcze oś zostało.

Avast nie jest najskuteczniejszym programem a nawet najlepszym zdarza się coś przepuścić lub mylnie uznać za zagrożenie.

To wizualizacja dla ALLPlayera która mylnie została przez Malwarebytes uznana za zagrożenie.

Najwyraźniej masz nieaktualną wersję ALLPlayera bo w nowszych wersjach jest poprawiona wersja tej wtyczki która nie wywołuje tego alarmu.