Mały hosting z wewnętrznym IP

Witam!

Ostatnio postanowiłem stworzyć mały hosting (tylko dla mnie i znajomych) więc postanowiłem poszukać na forach internetowych jak to zrobić. Już od jakiegoś czasu korzystam z Opera Unite, ale to jest bardzo słabo rozwinięta funkcja Opery i mogę postawić na niej tylko stronę w HTML. Gdzieś znalazłem, że da się jakąś aplikacją zainstalować jakiś skrypt PHP na Opera Unite, ale nie udało mi się tego zrobić… Na forum dobrychprogramów znalazłem już temat jak założyć hosting i ktoś napisał, że można zainstalować program WebServ. Więc go zainstalowałem i skonfigurowałem, ale gdy próbuję go uruchomić wyświetla mi takie okno:

webserv.png

I gdy kliknę jakiś przycisk wyświetla mi się w prawym dolnym rogu ekranu: “Serwer www nie został uruchomiony. Nie można uruchomić Apache”

Wiem, że strony uruchomione na moim komputerze będą widoczne tylko po podłączeniu przez hamachi lub inny program tego typu.

Co mogę zrobić, żeby ten program zaczął poprawnie działać, lub jakiego innego programu mogę użyć?

Tworząc strony często potrzebuję sprawdzić jak kod php działa w warunkach rzeczywistych w lokalnej sieci i do tego używam serwera Krasnal Serv, polecam wypróbować go.

Ja polecę Xampa, coś jak krasnal: serwer apache, mysql, php.

A czy jeśli stworzę stronę na krasnalu to będzie ona widoczna u innych (oczywiście po połączeniu się z moim komputerem przez hamachi…)?

Jeśli masz wewnętrzne ip to spytaj o dostawcę neta czy by ci jakiegoś portu nie udostępnił. Wtedy domena tk i heja xD

Co do twojego pytania będą wszystko widzieć.

Ale za to trzeba pewnie płacić…

Dodane 22.12.2010 (Śr) 16:41

Przy instalacji wyskoczył jakiś błąd przy odczycie pliku SQL.dll czy coś takiego i ja kliknąłem ignoruj i teraz takie coś mi się wyświetla przy uruchamianiu Krasnala:

krasnal.png

Krasnal jest darmowy.

Co do tego błędu to widzę że zainstalowałeś na dysku D, musisz ze strony krasnala pobrać łatkę ścieżek.

A błąd przy odczycie pliku SQL.dll to chyba z tym nie ma nic wspólnego ale nie wiadomo jak to będzie działać, najlepiej by było znaleźć przyczynę i ponownie przeinstalować aby ten plik się zainstalował.

Mając zainstalowane Hamachi wśród użytkowników nie musisz dbać o zewnętrzne IP, czy przekierowywanie portów… Instalacja Apache’a + PHP przysparza czasami kłopotów… dlatego powstały pakiety (WAMP)… choć z nimi też czasami jest problem (często spowodowany bibliotekami) - może więc przygodę rozpocznij od przygotowanej już wersji (nie wymagającej instalacji): http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html#521 .

Krasnal to strasznie stary pakiet, chociaz WebServ tez nowoscia nie grzeszy ;p

Co do błędu w WebServie to polecam wyłączyć Skype.

Skype mam wyłączony

XAMPP…

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Masz tutaj panel i wszystko ładnie rozplanowane…

Odpalasz wtedy samego Apache (on ma moduł PHP wgrany).