Medion P6624 - seria problemów z Windows 10

Mam laptopa o parametrach

Intel Core i3 370m 2/4 2.4GHz

6GB RAM DDR3 1066MHz

Chipset Intel HM55

Intel HD/Geforce 425m

640GB Samsung 641JI 5400rpm

 

Przeszedł pomyślną aktywację Windows 10 Home x64 z Windows 7 x64.

I teraz mam takie problemy:

  • Przy pierwszym uruchamianiu włącza się jak z hibernacji (Resume from hibernation…)

  • Gdy chce zrestartować zawiesza się na logo Windows i system wstaje tylko jeśli dam wyłącz i włączę go ponownie.

  • Po zamknięciu klapy i otwarciu nie ma ekranu blokady

  • Sterowniki Nvidia 353.62 wchodzę panel w którym jest animacja loga Nvidia i panel się crashuje.

 

Jest jakieś rozwiązanie na to?

 

Nie instalować windows 10? :stuck_out_tongue:

Czyli instalowałeś za pomocą Windows Update?

Ja bym przeinstalował system za pomocą obrazu ISO…

Dobra poddaję się i wracam do Windows 7 ten system jest tak ■■■■…, że zachowuje się jak w fazie alpha. Teraz po przełączeniu grafiki na Nvidia ekran jakby stracił inwerter. Po czym w menedżerze znajduje grafiki z komunikatem “Urządzenie zostało wyłączone z powodu raportowanych błędów (błąd 43)”.

Winna tu jest Nvidia Optimus. Sugeruję wyłączenie karty Intela w BIOSie i śmiganie tylko na GF do czasu aż Nvidia/Intel ogarnie stery.

U mnie BIOS jest ograniczony do tego stopnia, że nie ma takiej opcji. A sterowniki Intela do tego laptopa nie wychodzą już od ponad 2 lat.

Wychodzą, to że producent laptopa nie aktualizuje swojej bazy to nic nie oznacza, i to nie on pisze sterowniki.

Stery masz na stronach producentów podzespołów, czyli na stronie Intela i Nvidii w tym wypadku.

 

Stery do grafik sam instalowałeś czy zainstalowały się same z bazy WU?

Sugeruję może odinstalowanie sterów Nvidii i wyłącznie auto instalacji sterów.

Jeśli laptop będzie działać dobrze tylko na Intelu, to mamy winnego i czekamy na ogarnięty sterownik Nvidii.

Weź nie mów, bo sprawdzałem w Intel Download Center. Ostatnie sterowniki do pierwszej generacji Intel Core i3,i5,i7 były w 2013 roku.

No tak, to 370, a ja sobie ubzdurałem, że masz coś z 3000.

Tak czy siak jesteś skazany na WU w przypadku Intela.