MegaSzybki dysk do 400 zł

Hej,

Potrzebuje mega-szybkiego dysku o pojemności od 500 GB. Czekam na propozycje.

Pozdrawiam! :shocked!:

Super szybki, do 400zł i od 500GB nie istnieje :slight_smile: Możesz kupić dwa dyski 320GB i spiąć je w raid 0. Będzie szybko. Są jeszcze dyski SSD, ale nie wiem czy do 400zł dostaniesz jakiś o dobrej pojemności.

Do 400zł? Może 2x500GB Samsunga F3 w RAIDzie? :stuck_out_tongue: (O ile się da :D)

Jak do tej płyty co w podpisie to można spiąć w Raid 0.

Otóż to, george32801 podał Ci najwydajniejszą konfigurację, oczywiście jeżeli płyta, pod którą będą podpięte dyski obsługuje RAID.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _NCQ_.html

O tym mowa?

Jak z ich żywotnością? Przechowuje na dysku dużo ważnych danych.

Pozdrawiam!

Mowa o spięciu właśnie takiego dysku z kolejnym takim samym w macierz RAID. W przypadku RAID 0, prędkość odczytu i zapisu podwoi się razem z szansą utraty danych, w przypadku RAID 1, prędkość odczytu podwoi się, zapis będzie taki sam, a szansa utraty danych zmniejszy się dwukrotnie. Tak w skrócie, o szczegółach możesz sobie doczytać w internecie.

Natomiast co do awaryjności F3 to nie słychać większych narzekań na te dyski, więc jeżeli będziesz monitorował stan dysków w macierzy - nic złego nie powinno Cię spotkać.

Tak przy okazji, autorze tematu… Sprzęcik masz naprawdę dobrej klasy, ale 1gb ramu to zdecydowanie zbyt mało. Jeżeli Ty szukasz tego dysku do właśnie tego sprzętu z podpisu to ja na początek dokupił bym drugą kość ramu :slight_smile: Pozdrawiam.

george32801 , wymieniam płyte główną, zasilacz i kupuje i7 z 4 GB ram :). A wszystko będzie pod kontrolą WIndows 7 Ultimate 64 bit :slight_smile:

i7-9xx czy i7-8xx?

Adalbert , tu właśnie się jeszcze zastanawiam. Puki co to w najbliższych dniach kupuje ten dysk i zasilacz 600 W OCZ ModXStream

Od siebie mogę polecić Core i7 860, sam do niego się przymierzam. Wydajnością przewyższa i7 920, a cała platforma wyjdzie taniej i bez zbędnych “dupereli” (czyt. miliard złącz Sata, 3 złącza PCI-E, których nigdy w życiu nie wykorzystasz etc.).

loltoFFik , ja zbieram prawdopodobnie na i7 950 :slight_smile:

Ano chyba, że tak :slight_smile:

Zastanawiam się, czemu w Komputroniku Core i7 960 (teoretycznie lepszy) jest za 2209zł, natomiast Core i7 950 (teoretycznie wolniejszy) za 2259zł?

Nie lepiej kupić 960? :wink:

Ja bym się w i7-9xx nie pchał, i7-860 jest bardzo dobrym i wystarczającym procesorem, a cała platforma wyjdzie znacznie taniej i jak pisał loltoFFik bez zbędnych dupereli. Kasę lepiej odłożyć na lokatę i co jakiś czas grafikę wymieniać.

Co do zasilacza, to jeżeli nie planujesz CF/SLI (co jest prawie zawsze nieopłacalne), to ten zasilacz będzie dobry, ale w wersji 500W - w zupełności wystarczy na nawet najsilniejsze konfiguracje, a nie przepłacasz za coś, z czego i tak nie skorzystasz.

Dodane 24.12.2009 (Cz) 12:17

A poza tym dobrze poczekać na premierę procesorów Intela.

No i przed kupnem zestawu, załóż temat nowy. :slight_smile: