Mikrofon nie dziala

Czesc! mam problem, ktory polega na tym, ze nie dziala mi mikrofon. Jest on razem ze sluchawkami i gdy probuje nagrac jakis dzwiek to nic nie slychac, w skype tez mnie nie slychac. Sluchawki dzialaja ok mikrofon jest podlaczony do kompa ale nie dziala. Sprawdzalem czy u znajomych dziala i zadzialal. Jaki moze byc powod tego ze u mnie nie dziala? Moze nie mam kodeka albo cos… Prosze o pomoc.

Spróbuj podłączyć w inne gniazdo z tyłu kompa.

Probowalem ale to nic nie dalo. Nadal nie slychac mojego glosu ani zadnego innego dzwieku. A moze trzeba miec jakies kodeki specjalne?

heh, temat był już dobre kilkanaście razy na forum, najczęściej spotykanym błędem było nieodzznaczenie “wycisz” w panelu sterowania>dzwięki i urządzenia audio>zaawansowane, tam musisz znaleść mikrofon i zrobić co trzeba :wink:

Gdyby to bylo takie proste… Niestety to nie to od samego poczatku mam odznaczone “wycisz” !!

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 21:42

A skad mozna pobrac sterowniki do karty bo ja w tym temacie kompletnie jestem zielony.

a jaka masz karte dzwiękową ?

Powinieneś mieć cd ze sterami.

Jak masz zintegrowaną to na cd od płyty głównej.

A NAPEWNO masz w dobre gniazdo podłączony mikrofon ?? !!

Jezeli chodzi o karte dzwiekowa to ja w takich sprawach jestem tak zielony ze szok ale chyba to ona: C-Media AC97 Audio Device. Probowalem tez podlaczyc do innego wejscia ale nic. Mikrofon nie reaguje, tak jakby nie byl wogole wlaczony…

Witam wszystkich.

Mam problem z mikrofonem.Kupiłem całkiem nowy mikrofon i działał przez 3 4 dni, a potem przestal działać :frowning: . Byłem u kolegi i u niego też nie działał.

Prosze o pomoc i z góry dzięki xD